BERLÍN, BRATISLAVA. Berlínsky Fashion Week, ktorý sa zatiaľ nevyrovná módnym prehliadkam v Paríži či Miláne, zaujal netradičnými modelmi na netypických modelkách. V stredu sa počas šou značky Minx na móle predviedli dve moletky, ktoré zožali veľký aplauz. Nadšené bolo publikum aj zo staršej modelky so sivými vlasmi.  

 

 

Nemecká dizajnérka Anja Gockelová, ktorá v ten deň predviedla farebnú kolekciu na jeseň/zima 2016, je známe tým, že je proti vychudnutým modelkám. Podporuje podobný model, aký zaviedlo Francúzsko, kde musia modelky predložiť zdravotné potvrdenie, ak chcú pracovať v módnom biznise.

 

 

„Oblasť, ktorá má tendenciu zamestnávať vychudnutých ľudí, treba kontrolovať. Nemôže to fungovať tak, že najkrajšie ženy našej spoločnosti sú nútené hladovať,“ povedala pre agentúru DPA Gockelová.  

 

 

Na móle prezentovala veľmi ženské modely, inšpirované barmskou bojovníčkou za slobodu a držiteľkou Nobelovej ceny za mier Aung San Su Ťij. „Rada využívam veľké ženy ako vzor pre moje kolekcie,“ povedala.

 

 

Berlínsky týždeň módy, ktorý sa začal v utorok, chce predstaviť hlavne nemeckú a ekologickú módu. Finále ho čaká v piatok, keď sa 38 značiek predstaví svoje trendy na jeseň/zimu 2016. 

 

 

Prečítajte si aj Ples v Opere otvoril plesovú sezónu na Slovensku

 

 

Podporte našu kampaň tu: