Aký bol rok 2018 pre Vás osobne?

“Bol pre mňa skvelý, čo sa týka môjho profesionálneho i súkromného života. Som človek veľmi optimisticky naladený, milujem život, ľudí okolo seba, svoju profesiu a všetko, čo robím, je naplno.”

 

Na prelomoch rokov ľudia radi bilancujú. Aká bola pre Vás TOP udalosť roka 2018?

“Pre mňa nie je jednoduché povedať, aká bola TOP udalosť roku 2018. Bolo ich niekoľko. Mala som možnosť účinkovať na mnohých krásnych koncertoch doma aj v zahraničí, divadelných predstaveniach, televíznych reláciách a veľkú radosť mi robia aj moji muzikáloví študenti na Akadémii umení v Banskej Bystrici.”

 

Sisa Sklovská ako Mata Hari.  Foto - TASR

 

Na čo sa tešíte v roku 2019?

“Rok 2019 bude pre mňa štedrý. Prinesie mi nové divadelné projekty, mnohé koncerty a akcie s rôznymi hudobnými telesami, niekolko benefičných a charitatívnych akcií… Do tretice po dvoch úspešných pôvodných slovenských muzikáloch Mata Hari a Madam de Pompadour pripravujeme ďalší muzikál Mária Terézia, kde mám tú česť opäť stvárniť ďalšiu femme fatale.”

 

Vieme, že rada podporujete aj charitatívne akcie - čo pre Vás znamená charita a pomoc?

“Pre mňa je charita a pomoc súčasťou môjho života. Je pre mňa absolútne prirodzené pomáhať nielen deťom, ale aj starým ľuďom, handikepovaným, postihnutým, či zvieratám.

 

 

Rok 2019 začínate špeciálnym benefičným koncertom pre Hodinu deťom, s ktorou nespolupracujete prvýkrát. Prečo ste sa rozhodli podporiť práve túto zbierku a týmto spôsobom?

“Pre Hodinu detom som spievala už niekoľkokrát a je to už za tých 20 rokov “značka” pre dobrú a šľachetnú vec. Preto som nezaváhala ani na chvíľu urobiť tento koncert práve pre túto nadáciu. Teší ma to o to viac, že sa nám podarilo získať krásny priestor na koncert - Evanjelicky kostol v Banskej Bystrici. Bystrica je môj druhý domov od mojich 11 rokov, ked sa do tohto mesta presťahoval môj otec. Bohužiaľ, už nie je medzi nami a je mi ľúto, že sa nedožil toho, že som v Bystrici teraz veľmi často hlavne kvôli môjmu pedagogickému pôsobeniu na akadémii.”

 

Čím bude tento koncert výnimočným?

“Pre mňa je najväčším zážitkom spievať v kostoloch, chrámoch, bazilikách....Takže spojenie benefície, kostola, Bystrice a Troch kráľov vidím ako skvelú kombináciu pre túto výnimočnú udalosť.”