Ako manažérka pracovala desať až dvanásť hodín denne, pravidelne aj počas víkendov. “Bola som úplne vyhorená, s pocitmi nedocenenia a frustrácie, mala som zdravotné problémy,” hovorí Ivana Sankot Kováčová. Keď prišla príležitosť, zariskovala, dala do toho všetky rodinné úspory a výpoveď z dobre plateného miesta.

"Kúpila som si aj psa, pretože som si myslela, že si budem ťažko zvykať na samotu po rokoch, keď som pracovala v open space so 100 ľuďmi,” smeje sa dnes. Rodená Slovenka z Levíc vyštudovala v Prahe ekonomiku a rozbehla svoj vlastný biznis. S vodou z ľadovca. Mala len 33 rokov.

 

 

 

Voda v špeciálnych vreciach

Do Česka a na Slovensko vozí vodu z islandského ľadovca Vatnajökull, ktorý má rozlohu ako desatina Česka. Voda sa z ľadovca neťaží, vyviera formou artézskeho prameňa, teda pod vlastným tlakom. Nemusí sa nijako násilne ťažiť. Vodu prevážajú tak, ako sa bežne po svete preváža víno, olivový olej alebo pivo. Dokonca aj charitatívne organizácie takto prevážajú vodu - v špeciálnych vzduchoprázdnych vreciach.

"Island je jedným z najčistejších miest na svete, práve tak aj tamojšia voda. Island je tvorený čadičovým podložím, ktoré vytvára vysoko zásadité pH vody - 8.8. Navyše voda je tam v porovnaní s našimi minerálkami veľmi jemná, nízkomineralizované a vďaka ľadovcovému pôvodu má skoro maximálny obsah rozpusteného molekulárneho kyslíka. Takúto kombináciu vlastností vody v Európe nenájdete. Konzumácia zásaditých potravín je obrovským trendom, pretože podporuje našu imunitu a dokáže náš organizmus stimulovať tak, aby správne fungoval. Správne vybalansované pH v našom organizme dokáže udržiavať telo zdravé. " hovorí zapálene Ivana Sankot Kováčová.

 

 

Ľadovcová voda má podľa odborníkov veľmi dobrý vplyv na ľudský organizmus a pre vedcov na celom svete je to dôležitá téma. Ruskí vedci dokázali, že voda, ktoré prejde mrazom, zmení svoju kryštalickú mriežku, ktorá je potom bližšia štruktúre ľudskej bunky. Preto je potom lepšie a rýchlejšie vstrebateľná a urýchli sa tak proces hydratácie.

Pri ľadovcovej vody sa za výnimočné považuje takzvaný proces "fjordovania", teda že voda zamrzne, rozmrzne, zamrzne, rozmrzne ... Všeobecne sa o rozmrznutej vode hovorí, že dokáže pôsobiť ako biostimulátor, práve vďaka svojej molekulovej štruktúre. Sú vedci, ktorí tvrdia, že dokáže stimulovať metabolizmus a veľmi pozitívne ovplyvňovať cievny systém a trávenie. Najviditeľnejšie je nízka mineralizácia vody. V porovnaní s väčšinou dostupných minerálok má ľadovcová voda až dvadsaťkrát nižší obsah minerálnych látok.  

 

 

Negatívne reakcie okolia

Keď Ivana Sankot Kováčová s projektom začínala a založila si firmu, podporu manžela a rodiny mala. S okolím to bolo iné. “Všetci si ťukali prstom na čelo. Mnoho ľudí malo pocit, že tomu rozumejú viac ako ja. Som človek, ktorý načúva názorom ľudí okolo seba a veľmi ich zvažuje. Preto ma to veľmi psychicky oslabovalo. Dnes dokážem aj v tom najnegatívnejšom názore nájsť inšpiráciu k veľkým veciam,” spomína Ivana na začiatky.

 

 

Do rodinnej firmy, ktorú Ivana vedie, dáva všetku energiu. “Veľmi nám záleží na prístupe ku klientom. Všetko sa snažíme robiť inak. Vodu distribuujeme v sklenených bareloch, čo je bezpečný obal, ktorý neovplyvňuje kvalitu ani chuť vody a je 100 percentne prírodný. Vodu doručujeme priamo do domácností. Veľa našich klientov sú dnes našimi priateľmi,” hovorí Ivana.    

Ona sama nielen vodu pije, ale používa ju aj ako kozmetiku. “Po umytí vlasov si prepláchnem vlasy našou vodou. Sú potom menej mastné. Poradila mi to moja kozmetička, pretože zásadité pH dokáže zmierniť účinky chlóru,” hovorí.

Aj preto, aké mala sama skúsenosti s rozbiehaním podnikania, robí dnes Ivana Sankot Kováčová mentoring. Hlavne pre ženy. “Na začiatku mi veľa ľudí radilo, niektorí v dobrom, niektorí ma hneď odhovárali. Aby som si zachovala zdravý rozum, naučila som sa aj v negatívnych komentároch nachádzať inšpiráciu, ktorá má motivuje dodnes. A zistila som, že keď o tom všetkom úprimne hovorím, o starostiach a chybách, ľudia načúvajú.  A pomáha im to. To bola moja cesta k mentoringu,” hovorí.  

 

Prečítajte si aj Tri sestry Hruškové určujú tempo v rodinnej firme, v golfe i v charite

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.