Susan Cainová pracovala na tejto knihe niekoľko rokov a vložila do nej srdce. Skutočné príbehy z osobnej skúsenosti či zo života iných strieda s vedeckými poznatkami, aby nás všetkých postupne zbavila zastaraných predstáv.

Úspešný introvert je výnimočná kniha, ktorá vám navždy zmení pohľad na introvertov a pohľad introvertov na seba samých. Okrem návodu na dosiahnutie pracovného úspechu vám poradí s výchovou a so vzdelávaním introvertných detí, a dokonca aj s tým, ako vyriešiť partnerské problémy v introvertno-extrovertných vzťahoch.

Či už ste introvertom, alebo niekoho takého máte doma, v práci či v triede, táto kniha vám otvorí oči. Zistíte, že nie ste sám a pochopíte, prečo tichých, hĺbavých a citlivých ľudí tento svet tak veľmi potrebuje.

Introverti prinášajú zlepšenia a vytvárajú nové veci, no neradi sú v popredí. Uprednostňujú prácu osamote pred skupinovým brainstormingom. Hoci ich ostatní často označujú za tichých, práve oni obohacujú našu spoločnosť – počnúc Van Goghovými slnečnicami, končiac vynájdením osobného počítača. 

 

 

„Vedecky podložená, hlboká a fascinujúca kniha, po ktorej musí siahnuť každý, kto chce porozumieť talentu introvertnej polovice populácie. “
GRETCHEN RUBINOVÁ, autorka knihy Projekt šťastia

 

Kniha Úspešný introvert je vedecky podložená a plná nezabudnuteľných skutočných príbehov, ktoré poukazujú na skutočnosť, ako veľmi podceňujeme introvertov a o čo tým prichádzame.
 

Susan Cainová publikovala články o introverzii v novinách New York Times a na PsychologyToday.com. Naučila sa vyjednávať vo veľkých spoločnostiach, právnických firmách a na univerzitách. Sedem rokov pracovala ako obchodná právnička.  

 

Prečítajte si aj Pocta introvertom