ISLAMABAD. Pakistanská odnož militantného hnutia Taliban vydala prvé číslo časopisu zameraného na presviedčanie mladých žien, aby sa vydali na cestu džihádu, napísal dnes denník Guardian.

Na obálke časopisu nazvaného Sunnate Chaula, čo v preklade znamená Chaulina cesta a odkazuje na moslimskú bojovníčku zo 7. storočia, je zobrazená od hlavy po päty zahalená žena. 

 

Foto - TASR/AP

 

Rozhovor s manželkou mullu

Okrem poradne pre budúce džihádistky je súčasťou obsahu 45-stranového prvého čísla časopisu aj rozhovor s manželkou mullu Fazlulláha, vodcu skupiny Tehríke Tálibán Pákistán (TTP), za ktorého sa podľa vlastných slov vydala, keď mala 14 rokov.

"Pýtam sa vás, prečo je všade toľko kriku pre sobáše maloletých - musíme vedieť, že keď zrelí mládenci a dievčence zostanú dlho slobodní, môže sa to stať zdrojom morálnej skazy spoločnosti," povedala v rozhovore pre džihádistický časopis manželka mullu Fazlulláha.

 

Získajte sestry v džiháde

V úvodníku časopisu jeho nemenovaný autor priamo vyzýva "ženy islamu, aby sa prihlásili a rozšírili rady mudžahedínov, teda svätých bojovníkov.

"Usporadúvajte doma tajné stretnutia a pozývajte na ne podobne zmýšľajúce sestry v džiháde. Rozširujte literatúru zaoberajúcu sa povinnosťou viesť džihád a organizujte pre sestry hodiny telesnej prípravy. Naučte sa zaobchádzať s jednoduchými zbraňami. Naučte sa používať granáty," radí mladým záujemkyniam o džihád prvé číslo časopisu Sunnate Chaula.

 

Prečítajte si aj Petíciu proti štatútu prvej dámy vo Francúzsku už podpísalo vyše 200 tisíc ľudí