TRENČIANSKE TEPLICE. Prvou známou laureátkou ceny Umelcova misia (Artist Mission Award) na tohtoročnom medzinárodnom filmovom festivale Park Film Fest v Trenčianskych Tepliciach (23. – 25. 6.) bude slovenská herečka Táňa Pauhofová. Informoval o tom dnes primátor Trenčianskych Teplíc a jeden z organizátorov festivalu Štefan Škultéty.

 

Najmladšia herečka 

„Bude to najmladšia osobnosť – herečka, ktorá dostane cenu v Trenčianskych Tepliciach. Myslím si, že aj napriek tomu mladému veku je to už známa herečka, ktorá už dve desaťročia nielen v divadle, ale aj na filmovom plátne dokazuje svoj talent, ktorý je oceňovaný rôznymi cenami v Čechách i na Slovensku. Veľmi sa teším, že prijala naše pozvanie a príde do Trenčianskych Teplíc,“ informoval Škultéty s tým, že ocenenie prevezme Pauhofová v Kúpeľnom parku v Trenčianskych Tepliciach v nedeľu 25. júna popoludní.

Okrem Pauhofovej získa na tohtoročnom Park Film Feste ocenenie Umelcova misia aj ďalšia osobnosť. Podľa Škultétyho po troch ženách (v minulom roku získali ocenenie Zdena Studenková a francúzska herečka Chiara Mastroianni) bude laureátom ocenenia prvý muž.

 

Minulý rok získala ocenenie Zdena Studenková.   Foto - TASR

 

Cena za kameru

Jeho meno prezradia organizátori festivalu na budúci týždeň. Cenu Za kamerou udelia organizátori festivalu českému režisérovi a producentovi Ondřejovi Trojanovi a režisérke Zuzane Piussi. Cenu primátora Trenčianskych Teplíc získa poľský režisér Krzysztof Zanussi, ktorý je už z minulosti laureátom ocenenia Zlatá kamera.  

.

Prečítajte si aj Bojnický zámok ožil rozprávkami Boženy Němcovej