Odpoveď na všetky otázky znie áno a potvrdzuje to aj štúdia Fakultnej nemocnice v Trenčíne.

Na štúdii sa zúčastnilo 50 osôb, z toho 11 mužov a 39 žien. Priemerný vek mužov bol 39 rokov, žien 40 rokov. „Môžeme potvrdiť, že po konzumácii troch 0,5 l nealkoholických pív Birell v priebehu jednej hodiny nebola preukázaná prítomnosť alkoholu v krvi,“ povedal MUDr. Oto Herman, primár interného oddelenia Fakultnej nemocnice v Trenčíne.

Nie je teda dôvod, prečo by sa ním nebolo možné osviežiť podobne ako inými nealko nápojmi aj pri činnostiach vyžadujúcich sústredenie a „čistú myseľ“, čiže v práci, pri šoférovaní alebo pri športových aktivitách.

 

Birell Limetka & Malina je miešaný nápoj so sviežou príchuťou ovocia. Nápoj si uchováva všetky prednosti výnimočného Nealkoholického piva Birell, ktorého chuťový profil je majstrovsky doplnený o vyvážený pomer šťavnatej, osviežujúcej limetky a vôni čerstvých malín. Príjemná, plná chuť ovocia, optimálne sýtenie oxidom uhličitým a dokonale osvieženie prinášajú pri jeho pití zážitok všetkým zmyslom. Birell Limetka & Malina je určená všetkým, ktorí obľubujú osviežujúce nápoje.

 

„Nealkoholické pivo sa teší veľkej obľube Slovákov a čím ďalej pozorujeme aj nárast jeho obľuby práve u žien. No ešte aj dnes vnímame obavy konzumentov, že po nealko pive môžu nafúkať. Výsledky štúdie však ukázali, že ani po vypití troch nealkoholických pív Birell v relatívne krátkom čase nenafúkate, ani vám nenamerajú alkohol v krvi,“ zhrnul výsledky testovania manažér značky Birell Marek Grabovský.

Okrem klasického nealkoholického piva Birell ponúka spoločnosť Pivovary Topvar aj nealkoholické osvieženie Birell v dvoch nových variantoch Birell Limetka & Malina a Birell Zázvor, ktoré doplnili minuloročnú úspešnú príchuť Pomelo & Grep. Ochutené varianty sú obľúbené najmä u žien, ktorým je klasická chuť piva príliš horká.

 

Birell Zázvor je miešaný, osviežujúci nápoj na báze nealkoholického piva Birell. Máločo vonia tak tajuplne, ako čerstvý koreň zázvoru. Výnimočnosť tohto špeciálu je zvýraznená práve harmonickým prepojením jeho korenistej príchute s príjemnou horkosťou tradičného nealkoholického piva Birell. Zázvoru sa pripisujú rôzne pozitívne účinky na ľudský organizmus a jeho chuť je stále obľúbenejšia. Veríme, že zaujme aj vás.

 

Vyznávači aktívneho životného štýlu ocenia, že Birell sa vyrába len z prírodných surovín – zo sladu, chmeľu a vody. Ochutené verzie sú s prídavkom ovocných štiav, bez umelých farbív alebo konzervačných látok a majú až o 50 % menej kalórií ako väčšina sladených sýtených nápojov.