Stretla som sa tento týždeň s človekom, ktorý mal na to, čo sa okolo nás deje, úplne iný názor ako ja. Sedel oproti mne a vo mne to vrelo. Cítila som, ako mi stúpa tlak, keď obhajoval tých, s ktorými ja bytostne nesúhlasím.

Myslela som si, že to neustojím. A potom som si v duchu povedala „vydrž“. Začala som pozorovať, čo to vo mne robí. Kam až zájde, keď to ustojím bez hádky. Jasné, že spočiatku som k nej mala blízko.  

Ukrajina: Médiá a novinári manipulujú 

Takmer som vybuchla. Ale pohádať sa je najľahšie.  Odísť je tiež ľahké. Zostať, počúvať a pokúsiť sa pochopiť, to chce odvahu a guráž. A tak som zostala.

Ten dotyčný ma presviedčal, že všetko je úplne inak, ako nám médiá prezentujú. Že s informáciami sa  iba manipuluje a novinári sa na vojne nabaľujú. Že majú príkaz prekrúcať veci. Vyrozprával sa a ja som ho nechala. Bola som na seba hrdá, musím priznať. Vždy som sa bila za tú svoju pravdu, častokrát veľmi tvrdo.

Keď skončil svoj monológ, povedala som mu, že v médiách tiež pracujem, dokonca som bola niekoľko rokov redaktorkou spravodajstva a fakt sa mi nikdy, naozaj NIKDY nestalo, že by mi niekto diktoval, o čom mám robiť reportáž alebo čo má byť obsahom môjho vysielania. S výnimkou odborných rád mojich kolegov a  korekcie výslovnosti, samozrejme.

Nedeje sa mi to ani teraz. Keby sa to dialo, nevydržím so svojou povahou pri žurnalistike toľké roky. Vydržala som. Zamyslel sa a povedal mi, že veď on aj tak médiá už roky nesleduje. Zalomila som v duchu rukami. Zlostí sa na niečo, čo vlastne nepozná.

Očkovanie a botox

Prišlo mi to podobné, ako keď som sa  niekedy v strede  pandémie na ihrisku stretla s mamičkou, ktorá mala svojský postoj k očkovaniu. Zlostne predo mnou rozhadzovala rukami, že „ona si to svinstvo pichnúť do seba nikdy nenechá, lebo neznesie, aby bolo v jej tele niečo umelé.“ A potom jej volala kamarátka a ona sa jej sťažovala, že sa pri tom malom v kočíku nemá ani kedy objednať na ďalší botox.

Nepovedala som nič. Niekedy stačí pomyslieť si. Niekedy je to oveľa viac.

Ale späť k tomu pánovi, ktorý mal úplne iný názor.... vydržala som ho počúvať do konca. Sama som bola zvedavá, kam to povedie.  A viete, ako sa to skončilo? Zhodli sme sa v jednom – obaja  chceme pokoj a mier. Bezpečie a istotu, že to, čo sa deje, sa konečne skončí.  

Dvaja s úplne rozdielnym názorom, ktorých na konci predsa len niečo spojilo.