Na bratislavskom internáte Mladá Garda našli začiatkom júna (3. júna) mŕtvu 21-ročnú študentku. Volala sa Mária, pochádzala z Ukrajiny a študovala prvý ročník na STU. Prestala sa ozývať spolužiakom a neskôr už nedvíhala telefón.

Smrť ukrajinskej študentky  

Jeden z nich šiel preto za ňou, aby sa presvedčil, či je v poriadku. Našiel ju ležať na zemi a zavolal záchranku. Lekár jej už nevedel pomôcť. "Po príchode posádky na miesto udalosti lekár z ambulancie záchrannej zdravotnej služby konštatoval exitus," uviedol hlavný lekár Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Július Pavčo.

Na prvý pohľad nič nenaznačovalo, že by Mária zomrela násilnou smrťou. Dnes je jasné, že Máriu zavraždil jej spolužiak Volodymyr, ktorý sa k činu polícii priznal.

Študentku zavraždil po hádke

Podľa portálu čas.sk Mária nedovolila Volodymyrovi opisovať počas skúšky na vysokej škole. Ona ju urobila, Volodymyr nie. Navyše nereagovala na jeho správy, ktoré jej písal. Išiel za ňou na internát a pohádali sa. Volodymyr ju začal škrtiť, najpv na posteli, potom dokončil vraždu na zemi.

Mladík sa bráni tým, že  trpí duševnou chorobou - schizofréniou a v čase vraždy nebral lieky. Niekoľkokrát už vraj bol hospitalizovaný v psychiatrickej liečebni.

Za brutálny čin mu teraz hrozí 15 až 20 rokov väzenia.