WASHINGTON. Prvá rodina Spojených štátov je znova spolu pod jednou strechou: v Bielom dome. Manželka prezidenta USA Donalda Trumpa Melania v nedeľu oznámila, že po takmer piatich mesiacoch oddeleného bývania sa spolu s ich spoločným synom Barronom konečne presťahovala do prezidentského sídla vo Washingtone.

Melania Trumpová so synom bývali od januárovej inaugurácie nového prezidenta v rozpore s tradíciou v budove Trump Tower v New Yorku, aby mohol dnes 11-ročný Barron dokončiť školský rok vo svojej doterajšej škole. Prezident medzitým býval a pracoval v Bielom dome.

 

Foto - TASR/AP"Teším sa na spomienky, ktoré si vytvoríme v našom novom dome! Deň sťahovania," napísala prvá dáma v nedeľu večer na sociálnej sieti po tom, ako spolu s Barronom a Trumpom dorazili do Bieleho domu. K tvítu pripojila fotografiu výhľadu z Červenej izby prezidentského sídla.

Donald Trump už opakovane povedal, že jeho manželka a najmladší syn sa presťahujú do Bieleho domu po skončení školského roka. Trump oslávi v stredu 71. narodeniny a jeden darček tak dostal už vopred, píše agentúra AP.

Melania Trumpová v máji uviedla, že Barron bude od jesene chodiť do súkromnej školy v štáte Maryland, neďaleko hlavného mesta.

.

Prečítajte si aj Čo tak asi cíti Melania Trumpová?