I tohto roku pokračuje úspešný Czech Skipass – celosezónna lyžiarska permanentka, vďaka ktorej môžete lyžovať v 23 veľkých strediskách v celej Českej republike. Czech Skipass ponúka dovedna 190 km  zjazdových tratí, 34 lanoviek a 141 vlekov. Cena celoročného skipasu je 11 000 Kč pre dospelých, 9000 Kč pre juniorov (12-17 rokov) a seniorov (63+), cena pre deti vo veku 6-12 rokov je 8000 Kč. Nižšie nájdete popis niektorých združených skirezortov.

 

 

Černá hora – Pec
Najväčší český skirezort. Ponúka 41 km zjazdoviek na 1 skipas v 5 vzájomne prepojených areáloch. Každý z nich má iný charakter a odlišnú náročnosť zjazdoviek. Okrem najdlhších (až trojkilometrových) zjazdoviek tu nájdete aj detské lokality s miernymi zjazdovkami a zázemím pre malých lyžiarov, či atraktívne lyžovanie v podobe zábavnej trate Funline s klopenými zákrutami a tunelom, alebo tratí s časomierou pre obrí slalom a zjazd. Medzi areálmi premáva 11 skibusov, niekde sa môžete zviezť dokonca i rolbou. Nachádza sa tu jediná osemmiestna lanovka v ČR, radosť urobí i vyhrievaná, šesťsedačková. Za vyskúšanie stojí 3,5 km dlhý zjazd na saniach, ktorý tu funguje už 100 rokov!

 

 

Herlíkovice

Herlíkovice patria k obľúbeným lyžiarskym strediskám, kam sa dopravíte skibusmi priamo z Prahy. Všetko vybavenie si možno vypožičať. Čerstvou novinkou sú pobytové balíčky a karta hosťa s možnosťou on-line nákupu skipasov. Pravidelne sa tu koná testovanie nových modelov lyží rôznych značiek ZADARMO.

 

 

Monínec

Rodinný ski areál, kde si užijete mnoho zábavy. Z Prahy je to iba 70 km. Sezóna sa tu vďaka zariadeniu na výrobu snehu Snowfactory začína už 26. októbra. Pri on-line nákupe skipasov získate výraznú zľavu. V priebehu sezóny vás čaká viacero akcií: napr. 31. 12. Silvestrovské lyžovanie, 27. 1. SKI vz. SNB battle (závod v big air), či 3. 2. Monínec patrí deťom.

 

 

Špičák

Špičák ponúka najlepšie možnosti lyžovania na českej strane Šumavy. Príležitosť na skvelú lyžovačku tu nájdu všetky skupinu lyžiarov od začiatočníkov cez rodiny s deťmi až po lyžiarskych expertov. Novinkou sú všetky skipasy pre deti do šesť rokov zdarma. Na Silvestra sa chystá zjazd čiernej zjazdovky s pochodňami. Okrem lyžovania a snowboardingu vyučuje miestna škola i Freestyle. Požičať si možno aj obľúbené snežné bicykle fat bikes.

 

          

                         

Kouty

Najväčšie lyžiarske stredisko na Morave s prvou šesťsedačkovou lanovkou v ČR. Pri jej hornej stanici sa nachádza rozhľadňa.  Samozrejmosťou je detský skipark a večerné lyžovanie. Bežkári budú ohromení traťou okolo nádhernej vodnej elektrárne Dlouhé stráně, celkovo areál ponúka 50 km tratí.  V marci 2017 sa tu bude konať Jeseníky Cup – medzinárodné preteky dospelých v obrom slalome a slalome špeciál (preteky zaradené do medzinárodného kalendára FIS).

 

 

Ski areál Razula

Špičkový rodinný Rezort Valachy na Východnej Morave (Velké Karlovice), skvelé wellness zázemie a dokonca bazény s termálnou vodou. Novinkou sezóny je akcia Ski & Swim, pri ktorej získate ku skipasu i vstup do bazéna zdarma. Ako bonus je pre lyžiarov pripravený i tradičný koláč - frgál. Pravidelne sa tu konajú lyžiarske súťaže pre deti a na svoje si vďaka hustej sieti tratí prídu i bežkári. Ubytovaní hostia majú skipas v cene pobytu. 

Rezort nespolupracuje s Czech Skipass. Je však súčasťou Skiregionu Valašsko. Pri zakúpení dvoch a viacdenných skipasov je tak možné lyžovať v ďalších 6 areáloch v okolí.

 

 

Objavujte Česko a vyberte si z viac ako 40 000 možností, kde v Česku stráviť víkend alebo dovolenku. Inšpirujte sa na stránke www.kudyznudy.cz!

 

 

Prečítajte si aj Užite si vianočný Olomouc, ktorý Lonely Planet označilo za najkrajšie neobjavené české mesto