Dievčatá, asi vo veku 15 rokov, sa na záberoch bijú na priestranstve pri budove niekdajšej spoločnosti Horizont neďaleko Auparku. Bitku sleduje a vulgárne povzbudzuje dav mladých ľudí. Sú na nich jasne vidieť kopance do jednej z aktérok ležiacej na zemi. Nie je jasné, či sa do bitky zapojili dobrovoľne, či sa bijú za peniaze alebo ide o šikanu a vybavovanie si účtov. O bitke píše portál Košice:Dnes

 

Auparkská kindermafia 

Podľa portálu refresher.sk nie je vylúčené, že "súboj" mohol byť organizovaný. Objavil sa na ňom aj príspevok naznačujúci, že by ktosi mohol za sledovanie nehoráznosti vyberať vstupné 20 eur a avizuje sa tam aj ďalšia bitka. V ďalšom príspevku sa hovorí o „auparkskej kindermafii“. Iní prispievatelia píšu, že malo ísť o vyrovnávanie si účtov medzi mladými dievčatami a tri staršie sa vraj pustili do 12-ročnej, ktorá si dovolila vyjadriť svoj názor na ne.

Polícia v Košiciach už videozáznam preveruje pre podozrenie z výtržníctva. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. 

 

 

Polícia preveruje výtržníctvo

"Dnes (6.1.) v dopoludňajších hodinách sa polícia počas monitorovania sociálnych sietí dozvedela o videozázname, ktorý zachytáva protiprávne konanie doposiaľ nestotožnených osôb. Ihneď po jeho vyhodnotení začal vo veci konať príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý momentálne vec preveruje ako podozrenie z trestného činu výtržníctva," informovala.

Podľa jej slov nie je vylúčené, že po vyhodnotení všetkých dôkazov a vykonaní úkonov smerujúcich k zisteniu totožnosti osôb zachytených na videu dôjde v tomto prípade k zmene právnej kvalifikácie.

"Polícia dôrazne odsudzuje takéto konanie osôb a v takýchto prípadoch okamžite koná a aj bude konať, a to aj v prípade, ak sa ďalším vyšetrovaním preukáže, že účastníkmi sú mladistvé osoby,"uzavrela Ivanová.