Fotogaléria z kráľovskej svatby - kliknite

Svoje áno si v piatok na Windsorskom zámku v Londýne povedali britská princezná Eugenie a jej dlhoročný priateľ Jack Brooksbank (32). Veľkolepá svadba vnučky kráľovnej Alžbety II. bola pre britskú kráľovskú rodinu už druhou v tomto roku.

Svadobný obrad sa začal v piatok ešte predpoludním a vrcholil na poludnie miestneho času v kráľovskej Kaplnke sv. Juraja v zámockom komplexe. Na tom istom mieste sa v máji zosobášili aj princ Harry s americkou herečkou Meghan Markleovou, ktorí následne dostali titul vojvoda a vojvodkyňa so Sussexu.

Na obrade sa zúčastnili takmer všetci členovia kráľovskej rodiny vrátane princezninej starej mamy, britskej kráľovnej Alžbety II., a jej manžela princa Philipa.

Dvadsaťosemročná princezná Eugenie z Yorku, ktorá je dcérou princa Andrewa a Sarah Fergusonovej, vojvodov z Yorku, je deviatou v nástupníckej línií na britský trón. Pracuje v oblasti umeleckých galérií, ženích pôsobí ako obchodník s alkoholom. Dvojica sa zoznámila v roku 2010 na lyžovačke vo Švajčiarsku.