KOŠICE. V nedeľu sa v Košiciach opäť pobeží ženský Velvet run. Novinkou bude súťaž dvojíc Mama & dcéra a Sestra & sestra. Účasť prisľúbili známe kickboxerky sestry Lucia a Veronika Cmárové, basketbalová reprezentantka Barbora Bálintová so sestrou či triatlonistka Romana Gajdošová s dcérami.

 

 Foto - facebook Velvet run

 

Christovej nadácia pomôže

Prísť by mala aj Ivana Christová, ktorá by spoločne s dcérkou Danielou mala absolvovať aj 5-kilometrový beh. Tohtoročný Velvet run bude mať totiž aj charitatívny rozmer. Prostredníctvom nadácie Ivany Christovej - Orin Panacea pomôže deťom na oddelení onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Spoločnosť Mary Kay prispeje na tento účel sumou 500 eur a každá z účastníčok bude môcť prispieť do výťažku dobrovoľným príspevkom.

Štart Velvet runu je v nedeľu 20. augusta o 17.00 h pri Urbanovej veži v Košiciach. Účastníčky si môžu zvoliť trať s dĺžkou päť alebo desať kilometrov.

 

 Foto - facebook Velvet run

 

Kreatívna zóna pre deti

Registrácia prebieha online na oficiálnej stránke podujatia, jej uzávierka je v piatok 17. augusta. Približne 20 minút pred štartom behu bude pripravená dynamická rozcvička pod taktovkou trénerov z Addiction clubu. V dejisku bude opäť aj poradenstvo zdravej výživy a merania telesnej kondície.

Počas 7. ročníka Velvet runu bude od 15.00 h prvýkrát spustená Velvet Run kreatívna zóna, v ktorej si deti vytvoria vlastné transparenty, s ktorými budú povzbudzovať svoje mamičky. Opäť nebudú chýbať ani bezplatné detské behy, v rámci ktorých prebehnú deti od troch rokov symbolickú vzdialenosť.

 

Prečítajte si aj Kristína Farkašová: Môj najlepší rok je vždy ten, čo práve žijem