Viola Macáková - polícia rieši v týchto dňoch prípad, ktorý otriasol skúsenými kriminalistami a vystrašil širokú verejnosť. Ide o vraždu 34-ročnej učiteľky angličtiny a fotografky Violy Macákovej zo Sniny, ktorá posledné roky žila a pracovala v Bratislave. Dnes ju pochovali v rodnej Snine.

Mladú ženu našli v hroznom stave 11. novembra ráno. Ako uviedla v Krimi novinách TV JOJ bola podchladená a ležala v kríkoch kúsok od brehu Dunaja medzi mostom Apollo a Prístavným mostom.

Ešte sa napriek veľkým bolestiam snažila komunikovať. Ženu tu objavil náhodný okoloidúci, ktorý privolal záchranné zložky. Podľa informácií Jojky mala veľmi ťažké zranenia na rôznych častiach tela, takže záchranári bojovali o jej život. Pri prevoze do nemocnice zomrela.

 

 

Viola Macáková bola zavraždená v prístave 

Podľa informácií z médií pôsobila Viola Macáková dlhé roky ako modelka v zahraničí, veľa cestovala a venovala sa aj dokumentárnej fotografii. 

Polícia niekoľko dní po jej náleze o prípade neinformovala. Dnes k tomu uverjenila status na sociálnej sieti s nadpisom: ZABITÁ ŽENA V PRÍSTAVE: PREČO SME VÁM O PRÍPADE NEMOHLI POVEDAŤ IHNEĎ, ALEBO PREČO JE MLČAŤ NIEKEDY ZLATO.

Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenom mieste sa nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Privolaní záchranári sa ženu pokúsili oživiť, avšak bezúspešne. Privolaný súdny lekár na mieste cudzie zavinenie nevylúčil ani nepotvrdil a pre zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva. Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia,” uviedla Polícia SR s tým, že o tomto prípade nebolo možné verejnosť ani médiá skôr informovať.

“Častokrát je pre vyšetrovanie vhodná taktika utajenosti, keď sa napríklad páchateľ trestného činu nedozvie z médií postup polície vo vyšetrovaní. Vďaka tomu môže vyšetrovateľ dobehnúť náskok páchateľa a získať významné informácie,” píše sa v statuse na facebooku. 

 

Viola Macáková: Sústrasť rodine i najbližším

Na sociálnych sieťach sa v týchto dňoch objavili mnohé kondolencie. K vražde Violy Macákovej sa dnes vyjadrila aj Filozofická fakulta Univerzity Komenského. “My, študenti a zamestnanci Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, sme s hlbokým zármutkom a zhrozením prijali správu o tragickom úmrtí Violy Macákovej, študentky 2. ročníka stredoeurópskych štúdií. Viola bola mladá žena, plná plánov a snov. Stala sa obeťou brutálneho násilia, bola zavraždená dňa 11. novembra 2019.

Táto tragédia v nás posilňuje odhodlanie povedať dôrazné NIE všetkým formám násilia, vrátane násilia na ženách. Očakávame, že tento brutálny čin, ktorý sa vzpiera akémukoľvek pochopeniu, bude čím skôr objasnený a páchateľ náležite potrestaný. Dôkladné a úspešné objasnenie tohto prípadu tragické udalosti nezvráti, no bude istým zadosťučinením pre všetkým, ktorí Violu poznali a mali radi,” uviedli a Violinej rodine a priateľom vyjadrili hlbokú sústrasť.

 

 

"Násilie v našej spoločnosti ticho tolerujeme, málo o ňom hovoríme. Muž dobije ženu a nezriedkavá reakcia je: „No asi si to zaslúžila, keď dostala.“ Nie. Facku, úder, bitku, kopance si nezaslúži nikto. A už vôbec nie takúto násilnú smrť. Dávam si to ako osobný záväzok. Musíme o násilí hovoriť viac. Musíme naň ukazovať, vzdelávať o ňom, brániť sa mu. Odsúdiť ho. A hlavne sa nevyhovárať, že to bol ojedinelý prípad, ktorý nič nehovorí o našej spoločnosti. Násilie je medzi nami denne a kým si to otvorene nepriznáme, nezmeníme to," uviedla na sociálnej sieti poslankyňa Simona Petrík.