Na internete sotva nájdete dermatologičku, ktorá okrem úspešnej kliniky plastickej chirurgie dokáže uviesť do života aj vlastnú značku kozmetiky. Primárka Alexandra Novotná z kliniky Esthetic to dokázala a na trh uviedla svoju vlastnú kozmetiku Dr. Sandra. Najprv ju predávala iba na klinike, dopyt však ďaleko presiahol hranice hlavného mesta, takže musela vytvoriť vlastný e-shop, aby pokryla záujem z celej krajiny, či dokonca Česka.

„Naozaj, klienti mi časom vyčítali, že údajne myslím iba na tých, ktorí prídu priamo na kliniku a ostatní ma nezaujímajú. Nebola to však pravda. Nemohla som len tak ponúkať kozmetiku Dr. Sandra aj s donáškou, pretože taká kozmetika musí spĺňať ešte prísnejšie normy Európskej únie na prepravu a tak som musela najskôr vylepšiť receptúru krémov aj pleťových vôd. Až do založenia nového e-shopu www.doktorkasandra.sk museli byť totiž všetky moje produktu uložené v chlade,“ vysvetľuje doktorka Sandra, ktorá sa k výrobe kozmetiky dostala náhodou. Zhodou životných udalostí, keď sa liečila z vážneho zranenia chrbtice.

 

Foto - Klinika Esthetic

 

Dedičstvo špeciálneho krému

“Keď som pred niekoľkými rokmi prekonala vážny úraz chrbtice, musela som podstúpiť intenzívnu fyzioterapiu, aby som sa vyhla operácii a mohla vôbec chodiť. Osud mi privial do cesty Dr. Vasku, s ktorou sme okrem denných rehabilitácií zdieľali  aj ženské témy  o pleti a kozmetike. Tak som sa dozvedela, že práve jej maminka bola v 60. rokoch inštrumentárkou na prvej klinike plastickej chirurgie na Slovensku na Partizánskej ulici v priestoroch, kde dnes sídlime. Po jej smrti sa zachovalo vzácne dedičstvo špeciálneho krému. Dodnes ho voláme krém Edit a jej receptúra je aj základom kozmetiky Dr. Sandra,” vysvetľuje odborníčka,  zakladateľka novej slovenskej kozmetiky z rúk dermatologičky.

Špeciálne receptúry,  založené na skúsenostiach uznávaných  dermatológov, sa vtedy riadili heslom menej je viac. To znamená, čím menej chémie, tým menšie riziko podráždenia a alergií. Rovnakým princípom sa pri výrobe kozmetiky Dr. Sandra riadi  uznávaná dermatologička Alexandra Novotná dodnes. Inšpirovaná najnovšími technológiami zo svetových kongresov postupne do kozmetiky pridala prirodzené látky, ako vitamíny či kyselinu hyalurónovú. Výsledkom sú jedinečné krémy a pleťové vody, s ktorým sú zákazníci spokojní už viac ako 11 rokov. Na klinike nezaznamenali jedinú alergickú reakciu. Veď kozmetika Dr. Sandra je vyrábaná za prísnych bezpečnostných podmienok rovnako ako lieky.

Kozmetika Dr. Sandra preto neobsahuje žiadne rastlinky a  ani parfumy. „Naša kozmetika nikdy nebola a ani nebude testovaná na zvieratách. Kvalita je overená nielen nami, ale aj spokojnosťou našich klientov. Dokonca máme zákazníkov po celej Európe, ktorí si pre kozmetiku chodia priamo na kliniku. Mnohí zákazníci cestovali aj stovky kilometrov, len aby sa ku kozmetike Dr. Sandra dostali. Rozhodli sme sa preto priblížiť im naše produkty a tak ako oni boli ochotní nájsť si cestu k nám, vďaka novému e-shopu www.doktorkasandra.sk sme našli cestu my k nim. Naši klienti si to určite zaslúžia,“ prezradila dôvod novinky primárka kliniky Esthetic, ktorej kozmetiku si okrem žien obľúbili muži aj športovci.

 

Balíčky s kozmetikou.  Foto - Klinika Esthetic

 

Aj pre fajčiarky a fajčiarov

Jej polomastný krém obsahuje totiž vitamíny A, E, C a kyselinu hyalurónovú. Od ostatných produktov kozmetiky Dr. Sandra sa vyznačuje tým, že je univerzálny. Tento krém je mimoriadne vhodný  na všetky typy pleti, vrátane mužskej. Polomastný krém je tiež mimoriadne vhodný aj pod make up, pod ktorý sa mastný krém nehodí, pretože zbytočne pod ním zvýrazňuje vrásky. Kombinácia vitamínov E a C zasa v kréme zabezpečuje správnu výživu pokožky a zároveň pôsobí voči voľným radikálom v ovzduší. Práve tie sú zodpovedné za rýchlejšie starnutie pleti. Vhodná kombinácia  vitamínov, ktorú navrhla Dr. Sandra, eliminuje aj účinky fajčenia na kožu, preto sú vitamínové krémy  vhodnou voľbou aj pre fajčiarky a fajčiarov.  Polomastný krém Dr. Sandra dodá koži lesk, odstráni šedosť a pleť nadobudne celkom iný nádych.  Vitamínu A, ktorý polomastný krém obsahuje sa hovorí vitamín krásy. Najviac vitamínu A  obsahuje výživný krém, ktorý je určený pre zrelú pleť.  

„Musíte si  uvedomiť, že na otázku, kedy je pleť zrelá, neexistuje jasná odpoveď, keďže koža nám starne od prvej minúty narodenia. J Vitamín A pleť vyživuje a regeneruje. Výživný krém je preto obzvlášť vhodný nielen na tvár, ale aj ruky  a miesta, kde máme pokožku naozaj veľmi suchú. Tento krém sa od iných odlišuje práve silnými regeneračnými účinkami. Aj to je dôvodom, prečo ho odporúčame aj ako  výživnú masku na tvár raz týždenne,“ vysvetľuje rozdiel v krémoch primárka Novotná, ktorá už zaznamenala aj pokusy o získanie receptúry.

„Ach áno. Všimli sme si otázky, akože od amatérov s cieľom získať presnú receptúru. Boli to však také vysoko odborné otázky, že nám bolo hneď jasné, že nemôže ísť o bežného klienta. Našu receptúru si dokonalo chránime.  Niečo ako výrobca coca–coly,“ zasmeje sa sympatická dermatologička, ktorá výnimočnosť pleťových vôd vložila aj do ich kyslosti. 

 

 

Neoverené informácie z internetu

Obe pleťové  vody sa nevolajú kyslé náhodne a obe majú reálne  kyslosť pH4. Takže nejde o žiadny reklamný  trik.  Výnimočnosť pleťových vôd je v tom, že ich kyslosť prirodzene chráni pleť pred baktériami. Výsledky výskumu kyslosti ukázali, že baktérie, ktoré spôsobujú  akné sa  pri pH4 nerozmnožujú. Kyslá pleťová voda s pH 4 je vhodná na ošetrenie mastnej a kombinovanej pleti. „Roky upozorňujem, že keď sa niekto o pleť stará naozaj pravidelne, výsledky sa  jednoducho dostavia. Pravidelnosť však neznamená iba ráno a večer, ale problematickú pleť si pleťovou vodou s pH4  Dr. Sandra  musíte pretierať aj cez deň.  Najvhodnejší spôsob ošetrovania pleti je  ráno a večer si ju vyčistiť kyslou pleťovou vodou s vyšším 20-percentným obsahom alkoholu a cez deň jemnejšou vodou pre citlivú pleť so 6-percentným obsahom alkoholu. Dokonalú starostlivosť o vašu pleť vám tak zabezpečí ideálna kombinácia striedania oboch pleťových vôd Dr. Sandra bez obsahu konzervačných látok,“ vysvetľuje pravidlo dokonalej pleti odborníčka, ktorú často na internete pobavia aj reakcie amatérov, že chemické látky v kozmetike sú zabijak.

„Všeobecne chemické látky v kozmetike sú veľmi dôležité, rovnako ako je napríklad chemická látka voda, bez ktorej jednoducho kozmetiku nevyrobíte.  Ropa v kozmetike, vraj hotová katastrofa! A z čoho je ropa? Veď  ropa je čistý produkt zeme! Každý vidí, že je to len čierne, smradľavé. Niekto zasa povie, že naopak vazelína môže byť, ale ropa nie! Ale veď vazelína sa dá vyrobiť iba z ropy! J  Ani termálna masť nikomu v kozmetike neprekáža, ale pritom nikto ani netuší, že je tiež vyrobená z ropy,“ usmeje sa nad niektorými overenými informáciami na internete odborníčka.

Nástup internetu totiž spôsobil aj šírenie nepravdivých správ. Napríklad, že kozmetika nemôže obsahovať minerálne oleje. Odborníci vedia, že napríklad pridanie minerálneho oleja je v niektorých prípadoch nevyhnutné. Inak by krémy jednoducho nemali senzorické vlastnosti kozmetiky, teda by sa nedali rozotierať.  Obrovskou diskutovanou zložkou 21. storočia sú parabény, ktoré slúžia na konzerváciu prípravkou. Používajú sa síce v kozmetike, ale asi málokto vie, že hlavne pri farmaceutických  prípravkoch, pri ktorých o ich prítomnosti  už nikto nediskutuje.  Je možné, že niekto je na parabény citlivý, ale všetky paragény majú svoje deriváty, takže môže byť citlivý na rôzne zložky.  Najnovšie na zavádzajúce informácie striktne zareagovala EÚ, ktorá dokonca výrobcom zakázala označenie paraben free. Túto informáciu označila za neprípustnú, pretože  vyvoláva  neuváženú paniku, že prečo to niekto má uvedené a niekto nie a pritom nikto nedokázal, že parabény v kozmetike skutočne ľuďom škodia.  Únia išla ešte ďalej a na kozmetike zakázala aj označenie „liečebná.“   Liečiť totiž môžu iba lieky a kozmetika je na ošetrenie a podľa expertov nič medzi tým neexistuje. Kozmetiku Dr. Sandra vyvinula Alexandra Novotná, dermatologička, takže jej súčasťou je aj antibiotická voda na liečbu akné. Tú však môžete získať jedine po vyšetrení  u dermatológa na klinike Esthetic.  Doktorka Sandra je hrdá aj na mimoriadne podmienky, v ktorých kozmetiku Dr. Sandra vyrába.

 

Foto - Klinika Esthetic

 

„Kozmetiku vyrábame vo vysoko sterilizovanom priestore bez dotyku ruky človeka. Dokonca ich miešame v špeciálnych technologických zariadeniach v absolútne vákuovom prostredí. Bez prístupu vzduchu a ľudskej ruky tak minimalizujeme akúkoľvek možnosť sekundárnej kontaminácie . Na záver počas výstupnej kontroly hotového prípravku  dokonca prechádzajú fyzikálnochemickými a mikrobiologickými skúškami. Všetko akoby sme naše produkty vyrábali priamo na operačnej sále. V sterilnom prostredí krém miešame aj štyri hodiny, aby mal správnu konzistenciu.  Spoločnosť, ktorá nám pri výrobe pomáha je nositeľom certifikátu Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, takže kozmetiku doktorka Sadra vyrábame rovnako  ako lieky, keďže na ňu máme rovnaké povolenia pri výrobe  ako majú firmy pri výrobe liekov,“ opisuje mimoriadne podmienky pri výrobe kozmetiky Dr. Sandra jej producentka Alexandra Novotná, pre ktorú je bezpečnosť prvoradá.

„Každý prípravok má svoj takzvaný rodný list a  v prípade potreby presne vieme, ktorý „rodný list“ máme skontrolovať. Tieto bezpečnostné opatrenia majú všetky svetové renomované firmy, vrátane našej. K našej kozmetike pristupujeme ako k liekom, na ktorý potrebujete lekársky predpis. Na výrobky Dr. Sandra síce recept nepotrebujete, ale k výrobe kozmetiky pristupujeme s rovnakou vážnosťou, ako keby sme vyrábali lieky. Vysokú kvalitu našich výrobkov udržíme len tým, že latku nárokov na ich výrobe nepodliezame, ale naopak zvyšujeme nároky na samých seba. Presne vieme identifikovať deň, kedy bol výrobok vyrobený, kto bol pritom, dokonca či bol zdravý a podobne,“ hovorí o prísnym podmienkach výroby primárka kliniky Esthetic. Všetky výrobky jedinečnej kozmetiky Dr. Sandra z rúk dermatologičky sú registrované aj v centrálnom registri Európskej únie .

 

.