LEVI, BRATISLAVA. Päť hodín po fantastickom úspechu v Levi, kde Petra Vlhová vyhrala prvé preteky sezóny  v zjazdovom lyžovaní v slalome žien, sa svojím fanúšikom prihovorila na sociálnych sieťach. "Čaute, všetkým sa chcem veľmi pekne poďakovať za odkazy a gratulácie, ale je toho strašne veľa a som veľmi unavená," napísala cez Facebook, keď jej brat a asistent trénera Boris Vlha pripravil živé vysielanie.

Do kamery ďalej povedala: "Momentálne sme na stanici v Rovaniemi, asi dve hodiny od Levi. Cestujeme do Helsínk autovlakom a chlapci tu za mnou oslavujú."

 

 

Fanúšikom porozprávala o veľkej brade svojho brata "Borka", ktorý povedal, že si ju neoholí, kým nevyhrá. "Chvalabohu, že som hneď vyhrala, lebo na ďalšie preteky letíme do Ameriky a neviem, ako by to dopadlo." Boris Vlha priznal, že by mohli byť problémy na kontrole. Neskôr pre TASR dodal: "Nedá sa povedať, že to bola stávka, ale povedal som jej to a ... dlho som veru nečakal." 

Petra Vlhová sa teraz veľmi teší domov: "Byť dva týždne vo Fínsku nie je žiadny ideál. Ale videla som polárnu žiaru a to bolo niečo neskutočné. Krásne." Isteže najkrajší zážitok bol súboj s Mikaelou Shiffrinovou. Osobitná kategória. 

 

Prečítajte si

Famózna Petra Vlhová v Levi vyhrala, zdolala aj Shiffrinovú | VIDEO