PRAHA. Volebný tím českého prezidenta Miloša Zemana bude pri obhajobe prezidentského mandátu viesť jeho manželka Ivana. Zeman to dnes večer oznámil v programe českej televízie TV Barrandov. Informácie priniesol spravodajský portál Novinky.cz. Pražský hrad avizoval, že Zeman vo večernom programe chystá "šrapnel".

Prezident vyhlásil: "Šrapnel, to je niečo, čo vás prekvapí." A potom oznámil, že jeho volebný tím bude viesť jeho manželka. "Všetky otázky o mojej volebnej kampani adresujte láskavo mojej žene," povedal Zeman. Už skôr upozornil, že počas kampane nebude vystupovať v médiách.

Ivana Zemanová nesprevádzala svojho manžela často, ako prvá dáma sa venovala hlavne pomoci deťom. Po zvolení ju zastupovala dcéra Kateřina. 

 

 

 

Manželka ma podporuje

"Nepoznám manželku, ktorá by podporovala svojho manžela v kandidatúre tým, že by sa stala šéfkou jeho volebného tímu," poznamenal Zeman, ktorého citoval portál Novinky.cz. Na otázku, kto všetko bude v jeho tíme, už bude odpovedať manželka, dodal prezident.

Povedal tiež, že jeho manželka má "isté vodcovské schopnosti, aj keď tak nevyzerá". Práve ona bude rozhodovať o tom, kto všetko bude členom volebného tímu, dodal český líder. Zeman takisto informoval, že zbieranie 50.000 hlasov na podporu jeho kandidatúry sa začne v pondelok 24. apríla.

 

Ivana Zemanová.  Foto - hrad.cz

 

Voliť budú Česi v januári 2018

Zeman je prvým prezidentom ČR, ktorý bol zvolený v priamych prezidentských voľbách, teda občanmi. Druhé priame voľby prezidenta by sa mali konať najneskôr 19. a 20. januára 2018. Kandidátov teda bude treba nominovať do polovice tohtoročného novembra.

Predseda Senátu Milan Štěch má na vyhlásenie prezidentských volieb čas do 21. októbra. Vyplýva to z lehôt stanovených ústavou a zákonom o prezidentských voľbách.

.

Prečítajte si aj Manželky našich najvyšších politikov nevidieť a nepočuť