V Amerike majú problém s legínami. Vraj sú vulgárne. Na niektorých školách ich zakazujú, ozvali sa aj politici. A keď mladá blogerka z Oregonu Veronica Partridge napísala blog o tom, že sa ich vzdá z úcty k Bohu a manželovi, spustila sa poriadna internetová mela.

Takto: ani ja nie som nadšená z toho, že z pôvodne voľnočasového alebo športového odevu sa stal kúsok na denné nosenie a že legíny sa akceptujú ako nohavice. Je to ale vec štýlu. Radšej vidím v úrade či na pracovnom stretnutí ženu v klasických nohaviciach ako osobu, ktorá vyzerá, že sa nestihla preobliecť po cvičení alebo behu.

Tiež ale platí, že sú ženy, ktoré si môžu legíny dovoliť aj mimo telocvične alebo parku. Buď majú na to postavu alebo charizmu. Alebo sebavedomie. Alebo byt bez zrkadla.

Neviem, čo je na legínach vulgárne a čo tak poburuje amerických politikov a niektorých aktivistov. Vraj príliš dráždia a uvádzajú mužov do pokušenia. No prosím a sme tu. Hovorí sa, že krása je v očiach toho, kto sa pozerá. V tomto prípade platí, že v nich asi bude lascívnosť.

Už len preto by sa ženy nemali legín vzdať. Z úcty k pravde. Z úcty k štýlu by ale mohli zvážiť, kde sa hodia a kde už nie. Lebo štýl je jediné, čo by malo ženy trápiť, keď stoja ráno pred šatníkom.