Objavte Východnú Motavu. Vybrať sa môžete s celou rodinou na uchvacujúce Valašsko, kde nájdete nenáročné výlety pozdĺž riek v údolí malebných kopcov po cyklochodníku Bečva. Najmä úseky vedené okolo Vsetínskej Bečvy a Rožnovskej Bečvy v podhorí Vsetínskych Beskýd, patrí k najobľúbenejším. Navyše si tu môžete užiť relax v niektorom z tunajších wellness hotelov.

Východná Morava. Foto - archív CCRVM

Špecifikom putovania pozdĺž rieky Moravy a Baťovho kanála je možnosť kombinovať jazdu na bicykli s plavbou na lodi. Obľúbené sú tu tiež prenájmy hausbótov, na ktorých môžete stráviť celý týždeň dovolenky. Od Baťovho kanálu je možné zamieriť na vinárske chodníky, ktoré vedú krajom plným histórie, tradícií a folklóru.

Cykloturistika sv. Hostýn. Foto - archív CCRVM

Milovníci horskej cyklistiky zamieria na terénne trasy do Beskýd, Javorníkov alebo Hostýnskych vrchov. Sú tu atraktívne hrebeňové trasy, ale aj bike parky so špeciálnymi single trailami, ponúkajúcimi nezabudnuteľné adrenalínové zážitky. Ak sa vyberiete za cykloturistikou na Východnú Moravu, máte istotu, že na zážitky z dovolenky budete dlho spomínať.

 

Viac tipov nájdete na:

www.kudyznudy.cz

www.vychodni-morava.cz

www.vmnakole.cz

 

 

 

 

Foto: archív CCRVM