Sedím si za malým, nenápadným stolíkom jednej z pouličných kaviarenských terás a pozerám na ľudí. Utekajú za povinnosťami v tričkách, v nohaviciach po kolená, v sandáloch a v balerínach. Dámy začali s klasikou. Sú sporo oblečené, šatami s výstrihmi pod pupok, ukazujú svetu najmä mužskému, dokonalé telá, tak tvrdo nadobudnuté v posilňovniach, tak tvrdo vydreté na všetkých tých strojoch, kde pohonom je energia z našich tiel.

Ani si nechcem predstaviť, ako vyzerá investícia do dokonalého ženského tela. Pravdaže... už na ulici. Teda aj s oblečením, kabelkou, topánočkami a ako hovorí Tomáš Janovic, hneď s  dvomi. Čo bolo vlani priveľa, takmer celkom za hranicou, je, zdá sa, tento rok už v pohode. Veď jasné, vravím si. Svet sa posúva dopredu!

 

Prečítajte si aj stĺpček Mentálna záťaž žien a neviditeľná práca, ktorý pre zenyvmeste.sk napísala Mária Danthine-Dopjerová (kliknite)

 

Ženy dnes vyzerajú celkom inakšie, ako vyzerali pred napríklad desiatimi, dvadsiatimi rokmi. Sú, teda sme, odvážnejšími,emancipovanejšími, sebavedomejšími... Kráčajúc po uliciach veľkých i menších miest to mužom poriadne „nandávame!“ A že je každá tretia týraná, že každej tretej  ten jej zmaľuje dušu i tvár viac, než maľovátka Christiana Diora...

Niekde som čítala, že muži prestávajú mať chuť na sex. No prosím vás! Takmer neuveriteľné! Pri pohľade na chodníkom sa presúvajúci telesný i materiálny luxus, je to podľa mňa takmer vylúčené. Veď móda i trendy líčenia sú najmä o tom, aby sme my, objekty mužskej sexuality, boli ustavične sexy. Sexy vo firme, sexy doma, sexy na ulici, najlepšie aj v nemocnici, rovno pri pôrode. Lebo prítomný je manžel a pri manželovi jednoducho sexy byť treba.  Aby neušiel za nejakou letnou, luxusnou, kráčajúcou po ulici.

Ale nás tí určovatelia fungovania módy a trendov dostali, však? Beháme v ihličkách, hoci vieme, čo to robí s našimi nohami. Nechávame si robiť implantáty pŕs, hoci vieme, aké nás čakajú riziká rakoviny. Dokonca lekárom zverujeme svoje vagíny, aby nám ich vytvarovali, zmenšili, aby z nich urobili, veľmi, ale naozaj veľmi sexy dievčence. A takmer vždy proti vlastnej vôli.   

Nuž a... výsledok?

Muži prestávajú mať chuť na sex. Niečo nepredstaviteľné! Koľko je v tom všetkom peňazí a trápenia a bolesti! Aby sme vyzerali celé jedna obrovská  mňamka!  

Muži sú jedni nevďačníci. Niekedy si nás, prerobené cakom-prask ani len nevšimnú. Len si prejdú povedľa a nič. Alebo... ešte horšie. Chichocú sa. Na našich káčerovských perách, prsiach, vytrčených až k manderláku... A pritom, každý vie, že my, obete sexizmu, to všetko robíme pre nich, kvôli nim. Aby len boli s nami spokojní, šťastní, aby nás len chceli. A je jedno či iba do postele, alebo na doma. Veď vieme. Ani posteľ s chlapcom bohatým nie je na zahodenie. A tých briliantových náušníc a zlatých reťazí čo si od neho potom  odnášame... Netreba sa hneď strkať pod čepiec.

Aký je teda záver tohto môjho letného stĺpčeka? Celkom jednoduchý.

Môžeme po uliciach behať aj celkom  nahé, chlapi si žijú svoje životy, majú svoje názory. A podľa mňa je pre nich oveľa silnejšie stretnúť jednu normálnu, inteligentnú bytosť s podprsenkou číslo jedna,  s ktorou je o čom sa rozprávať, ktorá nerobí hysterické výstupy a dokáže s mužom normálne fungovať.  Ja totiž neverím ani fotkám v časopisoch. Áno, ukážu sa v spoločnosti s prerobenou, vylepšenou. V tej chvíli však nejde o žitie. O spolužitie.

V tej chvíli ide o život. Lebo život úspešných mužov je determinovaný aj výškou ich raitingu, popularity. A povedzme si na rovinu. Kto si nevšimne muža, ktorý má vedľa seba dámu s celkom iným nosom, prsiami a perami, ako dostala do vienka od svojich rodičov? Takého si veru všimnem aj ja.