Ak ste unavení, máte v práci množstvo povinností, ďalšie vás čakajú doma, koledujete si o kolaps. Vaše telo i myseľ sa ozvú, nech už je to akýmkoľvek spôsobom. Možno vás skolí chrípka, budete mať čoraz viac migrén a bude vás pobolievať celé telo. Alebo budete v neustálom strese, napätí a nedokážete sa sústrediť.

Potrebujete vypnúť. A na to vám poslúžia napríklad antistresové maľovanky.

Práve vyšla ďalšia krásna kniha maľovaniek pre dospelých, ktorá oslavuje radosti Vianoc. Navyše od autorky, ktorá sa kvalitou a pestrosťou svojich maľovaniek preslávila po celom svete.
Johannine Vianoce od Johanny Basfordovej je slávnostná kniha maľovaniek, ktorá vás určite nadchne.
Využite adventné týždne na upokojenie duše a mysle s vianočnou maľovankou a vykúzlite darčeky pre svojich najbližších.

Husté sneženie jemných vločiek, rozkošne vyzdobené perníkové domčeky, sane ťahané sobmi, to všetko patrí k nádhernej oslave Johanniných Vianoc. Vyberte perá a ceruzky a vymaľujte, dokončite a vyzdobte každé slávnostné umelecké dielo.
 

 

„Psychológovia radia: vyskúšajte maľovanky pre dospelých. Je to úžasný spôsob, ktorý donúti mozog pracovať trošku inak, ako je zvyknutý počas hektického dňa, keď sa naň valí stres a zhon z každej strany,“ píše sa v článku Antistresové vymaľovánky? Naozaj fungujú!

Blížiace sa vianočné sviatky sú pre mnohých z nás obdobím nekonečného stresu a naháňania. Pokúsme sa ale uprostred adventu sadnúť si k slávnostnej maľovanke a vymaľovať obrázky pre svojich najbližších, ktoré im môžeme podarovať ako pohľadnice spolu s niekoľkými vrúcnymi slovami.

Pravdepodobne ich to poteší viac ako darček z obchodu, lebo počas maľovania sme na nich mysleli a vlastnou fantáziou vytvorili pre nich vzácny obrázok.

Johanna Basfordová je autorkou svetových hitov ako Magická džungľa, Stratený oceán, Tajomná záhrada a Začarovaný les. Z jej maľovaniek sa vo svete predalo viac ako 20 miliónov kusov. 

 

 

 

Prečítajte si aj Státisíce žien oslovila antistresová revolúcia – vyfarbujú omaľovánky