Roky som túžila byť rečníčkou na TEDx Bratislava. Vytvorila som si okolo tohto cieľa veľa podmienok – musím sa stať blogerkou, mať minimálne 1000 followerov a za sebou veľa rečníckych podujatí. Tieto mnou vytvorené podmienky ma odrádzali, brzdili, navodili mi strach a prišla prokrastinácia.

Vo februári tohto roku sme sa s manželom zúčastnili koučingového kurzu Landmark Worldwide – Self Expression and Leadership Programu (SELP). Museli sme si na začiatku programu zadefinovať projekt, či zámer, ktorý vytvorí komunitu, pomôže iným a nebude to naša bežná aktivita, ale niečo, po čom túžime a bojíme sa zrealizovať. Mali sme si určiť aj kritériá úspešnosti. V rámci SELP nás koučovali, mali sme podporu na splnenie nášho komunitného projektu. Pomáhali nám zbaviť sa našich strachov, ktoré nás brzdia v živote. 

Vytvorila som si Healing Slovakia, kde som pomocou príbehov chcela inšpirovať, aby ľudia odvážne a autenticky žili svoj najlepší život. Ako kritérium úspechu som si určila, že budem rečníčkou na TEDx Bratislava. Neverila som tomu a skôr som to napísala preto, aby moja koučka bola spokojná, keď sa ma stále pýtala, čo chcem dosiahnuť, ak všetko pôjde tak, ako chcem. 

Skontaktovala som známych, oboznámila s mojím zámerom a požiadala ich o predstavenie ich známym, ktorí by mi vedeli pomôcť, ako predstaviť Slovensku môj príbeh. Takto som sa zoznámila s Miriam a začala som písať blogy pre Ženy v meste. Spätná väzba od ľudí bola dobrá a Miriam napísala o mne článok.

 

Potom sme jeden týždeň na Landmarku mali odvážne žiadosti. Pamätám si, ako som na otazku kouča, čo odvážne tento týždeň spravíme, vstala a pred 100 účastníkmi kurzu povedala, že napíšem do TEDx Bratislava so žiadosťou byť ich tohtoročným rečníkom. Uvedomila som si totiž, že sama som si určila podmienky, ktoré musím splniť na to, aby som sa stala rečníkom. Ale vlastne si ich nemusím ani určiť, lebo, čo ma brzdí je strach z neúspechu a následná nečinnosť. 

Následne som napísala do TEDx email s návrhom témy neplodnosti s možnými bodmi, o ktorých by som mohla rozprávať a nahrala som krátke video. A všetko som to poslala so žiadosťou Bohu o vedenie ma na ďalšej ceste. Čo sa dialo je už históriou Začiatkom júla som vystúpila na TEDx Bratislava s veľmi osobnou témou - – Cesta za dieťaťom. 

Deň pred predstavením mi bolo povedané, že som prvá rečníčka za celú 10-ročnú históriu TEDx Bratislava, ktorá sa prihlásila sama a ktorú prijali.  V tom momente som vedela, že som časťou Božieho plánu a som v pravom čase na pravom mieste. Cítila som ako cezo mňa prúdi silná energia, ktorá ma hnala dopredu, do určitého cieľa, a nedala sa zastaviť. Ani som ju nechcela zastaviť i keď som úplne nerozumela, kam ma ženie

Poďakovala som sa Bohu a požiadala som o vedenie, lebo som vedela, že ten náhly veľký prúd energie prichádza od neho. 

Keď som neskôr rozmýšľala nad týmto blogom a nad zázrakom, že som sa stala rečníčkou na TEDx Bratislava, v tom čase mi kamarátka poslala video z iného TEDx s témou, ako sa dejú okolo nás zázraky s odkazom, že jej to pripomenula mňa. Vedela som, že toto je potvrdenie zhora. Zázraky sa dejú. 

 

Aké zázraky ste zažili vy? 

S láskou, 

Barb