Michelle mala dvadsaťjeden rokov, keď ju uniesli a jej martýrium trvalo celých desať rokov. Zmizla v roku 2002, nikto sa o ňu nezaujímal a nikto ju nehľadal.

„Na deň v roku 2002, keď som zmizla, si pravdepodobne mnohí nespomenú. Mala som dvadsaťjeden rokov, bola som mladá matka. Popoludní som sa zastavila v obchodíku Family Dollar, aby som sa spýtala na cestu. Nasledujúcich jedenásť rokov som prežila uväznená v pekle. Potiaľto môj príbeh asi poznáte. Toho, čo neviete, je oveľa viac,“ píše Michelle Knightová vo svojej autobiografii.

 

Silný príbeh

Ariel Castro, šofér školského autobusu,  ju a neskôr aj ďalšie dve ženy väznil vo svojom dome v Clevelande, kde ich nepredstaviteľne  kruto fyzicky aj psychicky týral.

Michelle Knightová vo svojej knihe opisuje, čím všetkým zajatkyne museli prejsť. Hovorí, aké myšlienky jej pomohli prežiť tento čas hrôzy, aj o nekonečnej nádeji, že raz bude žiť normálny život.

Michelle to nemala ľahké ani v detstve. Ako dcéra bezdomovcov sa potulovala z miesta na miesto, starala sa o súrodencov, trpela hladom a depresiami. Aby unikla zneužívaniu príbuzného, utiekla z domu a prežívala, ako sa dalo. Ťažký život bol akiste aj dôvodom, že ako jediná sa odhodlala vypovedať na súde a nebála sa pozrieť do očí svojmu trýzniteľovi.

 

Z človeka netvor

Treba povedať, že to nie je ľahké čítanie. Kniha aj po prečítaní zamestná našu myseľ. Snažíme sa pochopiť, ako je vôbec možné, že z človeka sa stane netvor, ktorý zničí životy trom mladým ženám.

Kniha Nájdite ma však nie je len o utrpení, ale aj o očiste a znovuzrodení, ktorým si Michelle Knightová po oslobodení prešla. O odpustení a vybudovaní si vlastného, nového života.

 

http://www.bux.sk/knihy/233022-najdite-ma.html