Od malička tušila, že to nie je jej biologický otec. „Neviem ani vysvetliť prečo, ale zdalo sa mi, že má ku mne iný vzťah ako k mladšej mojej sestre, ktorá bola jeho vlastná. Pritom sa o nás staral, venoval sa, zhoršilo sa to až časom, keď prišiel o prácu a začal piť,“ hovorí Martina Magulová o svojom detstve.

 

Foto - Lucia Žofčíková Photography

 

Dnes je po strednej škole a pracuje. Doma sa vzťahy medzitým veľmi zhoršili. Zvlášť v ten deň. Bola s otcom sama doma. „Mali sme vtedy doma malé šteňa. Išla som si robiť obed, ktorý som si zobrala do izby, chcela som mať pokoj. Lenže pes chcel byť so mnou v izbe a tak som ho dala preč z izby. On pritom vydával smutné zvuky. Z druhej izby sa ozval otec, čo robím psovi a nech sa upokojím a nech už vypadnem z tohto bytu a vulgárne mi nadával,“ hovorí Martina, ktorá už vedela, že je opitý. Pred rozvodom nebolo doma dobré ovzdušie. Mama s mladšou sestrou už bývali v podnájme, Martina ostala s otcom, o pár dní mala odísť do zahraničia na dlhší čas.

 

Foto - Lucia Žofčíková Photography

 

Keď začala jesť polievku, vošiel do izby a rozkričal sa. „Jediné, čo som stihla, že som odložila polievku vedľa mňa, a už ma začal škrtiť. Keď som sa snažila brániť, tak ako ma držal pod krkom, plnou silou ma udrel o stenu. V tom momente som dostala úplne zatmenie, pretože som veľmi háklivá na moju hlavu. Mávam aj migrény a už som mala prasknutý bubienok (tiež kvôli napadnutiu). Nabrala som plnú silu a zhodila som ho na zem a začala kričať, nech prestane. Začal mi dávať facky z každej strany, rýchlo som utiekla z izby,“ opisuje Martina zážitok, ktorý ju poznačil.

 

Pozrite si premenu na vidu Lucie Žofčíkovej:

 

 

Vybehla z bytu a išla k otcovej mame, ktorá býva vedľa. Otec sa stiahol. „Bola som v šoku, u babky som dostala neskutočný hysák. Oprela som sa o stenu, padla na zem a plakala,“ hovorí. Nakoniec sa s vystrašenou babkou rozhodli zavolať na neho políciu.

 

Foto - Lucia Žofčíková Photography

 

„Po skúsenostiach s prvým napadnutím, keď som to neriešila s políciou, som sa rozhodla ju zavolať. Sľúbili, že pošlú hliadku. Medzičasom som si pofotila svoje škrabance, rozbitú peru a červené odtlačky od rúk. Policajti prišli asi do 15 minút. Keď prišli, už tam bola aj moja mama. Jeden policajt si vypočul mňa a druhý išiel za otcom do bytu.“ Otec sa priznal, že jej dal 5 faciek a škrtil ju. "Jediné, čo pozmenil je, že ja som kopala a napadla psa, čo nebola pravda," hovorí Martina.

 

Foto - Lucia Žofčíková Photography

 

Policajti jej povedali, aké sú jej možnosti. Ísť a spísať na polícii zápisnicu a podať na neho trestné oznámenie na krajskom súde. „Ale hneď ma od toho odhovorili, aby som ani nechodila po úradoch, pretože je to nadlho a stratím veľa času a jediné, čo z toho bude mať otec, je pokuta 30,- eur. Ak naňho trestné oznámenie nepodám, ten zápis bude mať aj tak, a ak neskôr bude mať tri, vtedy ho začne riešiť polícia nejak vážnejšie,“ opisuje. „Jediné, čo mi poradili je, že naozaj ísť ku tomu lekárovi.

 

Foto - Lucia Žofčíková Photography

 

Nahnevalo ma, že sa niečo také vôbec deje. Čo, ak by to bolo mladšie dievča alebo chlapec, žiadne rýchle konanie voči rodičom, ktorý týra dieťa?  Až po treťom zápise? Policajtom to bolo ľúto, ale povedali, že takto to je, bohužiaľ, na Slovensku nastavené. Rozhodla som nemíňať čas na úrady. S mamou som sa hneď zbalila  a odišla z bytu.

 

Foto - Lucia Žofčíková Photography

 

„To, čo som zažila bolo hrozné. Celé dni som si myslela, že som vyhasla, nič som necítila, nenávidela som na ulici chlapov, ktorí sa len trošku podobali na otca. No našťastie to nejako prešlo. Ale nechcem ho nikdy vidieť, nie je moja rodina,“ dodáva Martina. Incident mal váhu aspoň v rozvodovom konaní, otca s mamou rozviedli okamžite. 

 

Foto - Lucia Žofčíková Photography

 

Martina zostala na Slovensku. Po dlhšom čase si našla prácu, ktorá ju napĺňa. Ráno vstáva s dobrým pocitom, pretože vie, že sa v práci bude usmievať. Tento rok si plánuje založiť firmu, v hlave má veľa nápadov a už teraz premýšľa, ako propagovať biznis. Má vyštudovanú reklamnú tvorbu a preto si dôveruje, že to zvládne.

 

Styling:

 

Make up & Hairstyling:

 

MUA Katarína Kondákorová, Stayunique Makeup Artist Hair Style Veronika Porubská