Od rána sa snažím presmerovať svoje myšlienky zo Zochovej ulice na nejaké iné miesto. Nejde mi to. Ako bonus sa mi dnes ušlo ešte aj predpoludňajšie vysielanie v rozhlase, v ktorom zvyčajne  vždy zvyknem želať „príjemné predpoludnie“.

Pri Zochovej sa mi zlomil hlas

Dnes som to nedokázala zaželať ani raz. Keď som naživo robila rozhovor s kolegom, ktorý sa práve vrátil z miesta tragédie, zlomil sa mi hlas. Môžete mať odvysielaných veľa rokov, byť bývalým spravodajcom, nešťastie, aké sa stalo dnes, vami zamáva.

Vždy ma otravovalo, keď odo mňa naši chceli, aby som po príchode na internát dala vedieť, či som v poriadku.  Musela som im volať a vždy som pritom prevracala oči.  Akoby vedeli...

Bolo to veľa rokov dozadu. Každú nedeľu som pár minút pred desiatou večer vystupovala z vlaku na bratislavskej hlavnej stanici. Z rodného Púchova som chodila čo najneskorším spojom, pretože ten bol najmenej plný. Potom som nastúpila na autobus  a vystúpila na Zochovej.  Tam som  čakala na ďalší spoj do Mlynskej doliny.  

Stála som ako študentka na Zochovej

Presne na TEJ ZOCHOVEJ. Presne tak, ako ONI. Študenti, ktorí dnes mali začať zimný semester... Neviem si predstaviť, čo by cítili moji rodičia, keby sa niečo podobné stalo mne. Neviem si predstaviť, čo by som cítila ja, keby som bola v koži rodičov MarekaRicharda, Natálie a 21-ročnej študentky Broni, ktorá svoj boj o život prehrala...

Je mi to nesmierne ľúto, cítim však aj zlosť. Pretože  ten alkohol je naozaj úplne všade. Skutočne  ho nájdete v lekárňach, na pumpách, občas sa obávam, či  ho čoskoro neobjavím už aj v hračkárstve. Nečudovala by som sa tomu.

Keď som minule svojmu päťročnému synovi musela vysvetľovať, prečo je v rozprávkovej knižke nakreslený medveď s cigaretou a zajko s cigarou, bála som sa, že keď otočím stranu, vyskočí na mňa líška so štamperlíkom v ruke.

Bola som práve v obchode. Víno je  dnes v akcii,  je lacnejšie ako maslo. Tresty máme prísne, toleranciu alkoholu za volantom nulovú. Kultúru pitia však nemáme. A reklamu na alkohol som v jednom komerčnom rádiu minule počula aj pred dopravným servisom.