Na otázku, či majú dnešní politici zmysel pre humor, povedal Milan Lasica, že nevie, ale rozhodne majú zmysel pre nenávisť. Vedel vždy vystihnúť podstatu.

V dnešnej dobe, kde hocikto vykrikuje hocičo, kde hocikto príde vrieskať pred domy vedcov, a kadekto je odborník na všetko, nám bude posledná časť dua L+S chýbať.

Milan Lasica vedel Slovákom vždy nastaviť láskavé, no tvrdé zrkadlo. Humorom zotrel celý alkoholický národ Slovákov, absolútne presne vedel vystihnúť naše sedláctvo, malomeštiactvo a malosť. To všetko bez hejtu a hnevu. Vzácna vec.

Prečítajte si

Milan Lasica hovoril, že humor bral vážne. Že so Satinským nechceli byť prvoplánovo smiešni. Že o tom nie je komédia. A predsa mnohí, ktorí sa berú vážne, sú vlastne nechtiac koncentrovaná komédia.

Milan Lasica bol normálny. A bol normálny po celý život. Bol kultivovaný, a keď nemal čo povedať, nehovoril. Nevykrikoval, nehulákal, a napriek tomu ho všetci počúvali. Nenadával, a napriek tomu zotrel každého. V dnešnej dobe uvrešťaných krikľúňov budeme Lasicovu tichú rozvahu postrádať.

Držal vkus a úroveň. Ešte aj zomrel po svojom - na turné s názvom Ja som optimista, a na javisku. Milan Lasica urobil zo Slovenska optimistickejšie a lepšie miesto na život. Odovzdal nám toho dosť. Je teraz na nás, či sa stratíme v hluku a vreskote nepodstatnosti alebo sa nájdeme a naladíme na jeho vlnu.

Chcete si pravidelne čítať stĺpček Zuzany Kovačič Hanzelovej priamo vo svojom e-maili?