V sídle slávnej rodiny Kennedyovcov zomrela vo štvrtok Saoirse Kennedyová Hillová, iba 22-ročná vnučka Roberta Kennedyho, ktorý bol mladším bratom zavraždeného prezidenta Johna F. Kennedyho. Denník New York Times napísal, že sa Saoirse predávkovala.

Smrť konštatovali lekári v nemocnici v Hyannise v Massachusetts, kde ju previezli. 

 

 Na fotografii z júna 2000 vnučka Saoirse Kennedyová Hillová dáva biele ruže na hrob prezidenta Johna F. Kennedyho na Arlingtonskom národnom cintoríne. Foto - TASR/AP

 

Saoirse Kennedyová Hillová trpela depresiou

Vdova po Robertovi Kennedym Ethel Kennedyová k smrti podľa New York Times uviedla, že “svet je teraz o niečo menej krásny”. Ethel mala s Roberom 11 detí, Saoirse bola dcérou Courtney Kennedyovej Hillovej.

Saoirse študovala v Bostone a podľa New York Times napísala článok o svojom boji s depresiou. Uviedla v ňom, že bola obeťou sexuálneho obťažovania. “Urobila som to  najhoršie, čo obeť môže urobiť: predstierala som, že sa to nestalo. Prerástlo mi to cez hlavu a pokúsila som si vziať život,” napísala Hillová v roku 2016.

 

 

Tragédie rodiny Kenedyovcov

Rodina Kennedyovcov zažila sériu rodinných tragédií. Zavraždený bol J.F.Kennedy i jeho brat Robert. Robertova manželka Ethel neprišla len o manžela, ale aj o dvoch synov Ako napísala  agentpra reuters syn david zomrel v roku 1984 na predávkovanie ako 28-ročný, Michael sa zabil pri nehode na lyžiach v roku 1997.