LOS ANGELES, BRATISLAVA. Americká herečka Carrie Fisherová, slávna princezná Leia z kultovej filmovej vesmírnej ságy Hviezdne vojny, dnes podľa časopisu People zomrela veku 60 rokov v nemocnici v Los Angeles.

Drobná, len 155 centimetrov vysoká herečka, si v hviezdnych vojnách zahrala po boku Harrisona Forda a Marka Hamilla v troch prvých epizódach vesmírnej ságy. Minulý rok sa objavila aj v siedmej epizóde Hviezdne vojny: Sila sa prebúdza. Nedávno skončila nakrúcanie ôsmej epizódy, ktorá má byť v kinách uvedená budúci rok.

 

 

Hoci hrala ja menšie úlohy aj v iných filmoch ostala pre divákov hlavne princeznou Leiou zo Star Wars. Sama sa nevnímala ako nosná postava a prekážalo jej, že musí byť stále v bielom, ale neľutovala. „Bola som mladá, užila som si veľa zábavy a vznikli skvelé filmy. Prečo by som nemala byť pyšná na to, že som sa mohla toho zúčastniť,“ povedala podľa agentúry ČTK.

 

 

O život herečka bojovala od 23. decembra po masívnom infarkte.  Srdce sa jej zastavilo na palube lietadla, pätnásť minút pred jeho pristátím. Po pristátí lietadla v piatok večer nášho času ju začali oživovať záchranári, ktorí jej pulz nahmatali až po pätnástich minútach. Následne ju previezli do nemocnice. Stalo sa to počas letu z Londýna, kde končila turné propagujúce jej novú knihu. V nej po 40 rokoch priznala, že rpežila románik s Harrisonom Fordom aj v reálnom živote. Ona mala 19, ženatý Ford 33. Carrie Fisherová sa v poslednom čase venovala písaniu kníh, napísala ich osem.

 

Dcéra niekdajšej hollywoodskej hviezdy strieborného plátna Debbie Reynoldsovej (84) a speváka Eddieho Fishera (1928-2010) si zahrala aj v vo filmoch ako Blues Brothers alebo Harry a Sally.  Vo svojich pamätiach priznala, že bola závislá na alkohole a na drogách.

 

 

 

Prečítajte si aj Bikiny skončili, Star Wars chcú byť viac pre ženy