Keby to bolo na mne, poslala by som ich v prvom rade k holičovi. Potom do obchodu, aby si kúpili niečo na seba. Ale nemôžem im to povedať, lebo to odo mňa neprijmú. Nepoznáme sa až tak dobre.

Strapce mastných vlasov a šedivej brady. Vynosené tričká, ktoré už nedokážu skryť príliš veľké bruchá. Prepotené košele, ktoré dávno prestali byť trendy.

Možno budete prekvapení, ale to boli moje postrehy z koncertu, na ktorom som prednedávnom bola. Koncert bol veľmi zaujímavý, ale pre tému tohto článku, je to absolútne jedno, kto hral. Okrem hudby som vnímala aj hostí, ktorých stretávam už niekoľko rokov. Menia sa. Starnú. Niektorí škaredo. Sú zanedbaní. Vlastne stále viac a viac sa podobajú na hrdinu filmu, ktorý ste možno videli. Objavil sa na internete pred pol rokom a bol natočený na Malorke. Oko kamery je upreté na 55-ročného bezdomovca v špinavom oblečení, zarasteného, s šedivými vlasmi a bradou. Keď tohto človeka pozvali do kaderníckeho salóna, kde mu spravili nový účes, došlo k veľkej metamorfóze. Na premene sa podieľali aj ďalší odborníci a to tak, že Jose Antonio bol na nepoznanie! Nespoznali ho ľudia na ulici, na ktorej pred tým trávil niekoľko rokov. A to prekvapenie na jeho tvári, keď sám seba zbadal v zrkadle! Na nezaplatenie!

A tak som počúvala hudbu na koncerte a zároveň som si predstavovala premenu niektorých divákov. Prospela by im. Tak ako 55-ročnému Španielovi z Malorky. Kto vie, ako by sa tvárili, keby sa videli s novým účesom? Určite by im to ubralo na rokoch. Možno by aj získali nové životné šance. Prečo to neurobia? Je to také jednoduché! V niektorých prípadoch by možno stačilo použiť len nožničky. Asi to nevidia. Nemajú motiváciu. Žeby im chýbali peniaze? Alebo im to nemá kto povedať? Pokiaľ je tomu tak, tak toto je najsmutnejšie konštatovanie. Tak ako smutným konštatovaním je, že tým, ktorí sa ženú podrobiť plastickým operáciám, nemá kto povedať, že sú pekní takí akí sú. Že nemusia vyzerať ako niekto iný.

Najnovšie som sa dopočula, že v Spojených štátoch zažívajú veľký boom kliniky plastickej chirurgie, lebo veľa žien chce vyzerať ako prvá dáma Melania Trumpová. Verili by ste? Verili by ste, koľko je osamotených ľudí?

 

 

Prečítajte si aj Položili by ste svoj život za kus handry?