Zuzana Baťová končí na poste riaditeľa a generálneho tajomníka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Od februára ústav povedie Peter Potúček. Potúček bude ústav viesť do ukončenia riadneho výberového konania. Baťová končí na vlastnú žiadosť.

Zuzana Baťová končí 

"Pani Baťová odchádza na základe vlastného rozhodnutia," vysvetlila Eliášová. Baťová sa poďakovala kolegom aj okruhu partnerov, s ktorými spolupracovala. Je presvedčená, že novému riaditeľovi odovzdáva vedenie dobre fungujúcej štátnej inštitúcie. "Doktora Potúčka poznám ako odborníka z praxe, a preto mám dôveru, že ŠÚKL bude v správnych rukách a že bude zabezpečená kontinuita procesov," poznamenala.

Riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzana Baťová viedla úrad, ktorý vypracoval počas vrcholiacej vládnej a pandemickej krízy nezávislé hodnotenie neregistrovanej vakcíny Sputnik, čo nevyhovovalo zjavnej politickej objednávke.

Zuzana Baťová získala Bielu vranu

Zuzana Baťová čelila mediálnym aj politickým tlakom, zažívala posmech i vyhrážky.  Získala ocenneie Biela vrana

Zuzana Baťová.  Foto - TASR

“Zuzana Baťová sa vďaka svojmu prístupu stala symbolom integrity nezávislej štátnej služby. Ukázala, aké kľúčové je mať nezávislé sebavedomé inštitúcie, ktoré bránia vládu práva, aj keď volení predstavitelia zneužívajú svoju moc a postavenie. Týmto postojom nás v geopolitickom konflikte jasne kotví v priestore, kde je demokracia hlboko zakorenená,“ povedala členka Rady Bielej vrany Zuzana Wienk.

Baťovú nahradí Potúček

Potúček podľa hovorkyne vyštudoval Farmaceutickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Odborné vedomosti získal aj na univerzite v Ríme v Taliansku. "V Štátnom ústave pre kontrolu liečiv pracoval v rokoch 2005 až 2010. Pracovné skúsenosti v odbore získal aj na viacerých manažérskych pozíciách v komerčnom sektore," priblížila Eliášová.