Ajurvédska kozmetika je čisto prírodná 

Keďže je koža najväčší ľudský orgán, niet divu, že približne 60 percent toxínov príjmeme do nášho tela práve cez kožu. Základným pravidlom, ktoré platí nielen v medicíne, ale aj v kozmetike, je využiť priaznivé účinky, ale nepoškodiť. Každý z nás používa kozmetiku dennodenne, či už ide o make-up, odličovacie vody, krémy, sprchové gély, zubné pasty, šampóny a mnohé iné.

Je preto veľmi dôležité dbať o to, čo si nanesieme na pokožku. Kozmetika nemusí byť len liekom, ale naopak, môže byť aj jedom.  Samotný obsah kozmetických produktov môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia. Pri bežnej komerčnej kozmetike na seba denne nanášame deriváty ropy, a ďalšie, zdraviu nebezpečné rakovinotvorné látky, ukryté pod rôznymi názvami v zozname zložiek samotných produktov. A práve to sú dôvody, prečo je veľmi dôležité dbať na to, akú kozmetiku používate.          

100 % prírodná organická kozmetika je tá správna voľba! Tá nesmie obsahovať: silikóny, parabény, SLS, SLES, PEG, umelé farbivá, glykol, minerálne oleje, parfémy. Je to teda zásadný rozdiel medzi prírodnou a komerčnou kozmetikou plnou chémie. Poukazuje to však na fakt, že táto kozmetika je skutočne kvalitná, a najmä prírodná, a nemá v sebe nič, čo by ju, jednoducho povedané: ,,Umelo držalo pri živote“

Ajurvédska kozmetika lieči

A práve takéto produkty bez škodlivých látok má vysokokvalitná, a nesmierne účinná kozmetika organicabeauty. Ak ste ešte o nej nepočuli, rozhodne sa oplatí prečítať si viac o jej produktoch, ktoré sú nielen 100 percentne prírodné, ale aj ajurvédske, a ktoré sú známe svojimi terapeutickými účinkami. Vďaka svojim skvelým zložkám obsiahnutých v produktoch, známych v ajurvédskej medicíne, fungujú neporovnateľne lepšie, než tie bežné, komerčné. Poďme si trošku vysvetliť, čo je vlastne tá ajurvéda.

Ajurvéda je systém prírodnej indickej medicíny, ktorý je starý viac ako 5 000 rokov a ponúka osvedčené a časom testované riešenia pre všetky problémy zdravia, vrátane problémov pokožky a vlasov, ako nadmerné vypadávanie vlasov,  akné či pigmentové škvrny. Jednoducho povedané, ide o kozmetiku, ktorá dokáže liečiť. 

Potešte seba alebo svojich blízkych kvalitnou, 100 percentnou prírodnou kozmetikou na vlasy, telo a pleť. Nakupujte preto kozmetiku s rozumom, a majte dostatok informácií o tom, čo daná kozmetika obsahuje. Dbajte o svoje zdravie, a zdravie svojich blízkych, a používajte takú kozmetiku, ktorá Vašej pokožke nijak neuškodí. Spomeňte si na to, čo sme vraveli v úvode tohto článku! Až 60 percent toxínov príjmeme do nášho tela práve cez kožu. Skúste doma spočítať, koľko takýchto škodlivých produktov plných chémie používate denne a možno budete nemilo prekvapení. 

Začnite ešte dnes dbať viac o svoje zdravie, a zdravie svojich blízkych. Nie nadarmo sa vraví, že ho máte len jedno. Neberte to len ako klišé, ale ako holý fakt. A ak vás zaujala spomínaná 100 percentná prírodná, ajurvédska kozmetika, jej produkty na vlasy, telo a pleť nájdete na: organicabeauty.eu.