Margaréta Saktorová sa viac ako 15 rokov venuje brand managementu a distribúcii kozmetických a farmaceutických prípravkov. Sedem rokov pôsobila v dánskej Kodani, kde ju oslovil škandinávsky minimalizmus a liberálny postoj k životu. Ako Export Area Manager pre Strednú a Východnú Európu získala cit pre nákupné preferencie a kultúrne zvyky Európanov pri výbere prípravkov pre starostlivosť o pleť a zdravie. 

“V Dánsku som profesne pôsobila v kozmetickom priemysle a vo veľkej výrobnej firme som sa naučila o celom výrobnom procese – od inšpirácie, dopytu z trhu, vývoja hmoty, výberu obalu až po reklamu, merchandising a logistiku a predajný proces. Dovolím si tvrdiť, že sa už viem zorientovať v dnešnej ´kozmetickej džunglí´ a viem si vybrať to najkvalitnejšie,” hovorí obchodná riaditeľka Margaréta Saktorová.

Beauté Pacifique považujú Dáni za svoj poklad

To bol dôvod, prečo na Slovensko priniesla dánsku značku Beauté Pacifique. “Aj slovenskí klienti si zaslúžia lepšie a kvalitnejšie produkty, ktoré pomáhajú riešiť kožné nedokonalosti a chrániť pokožku na tvári a na tele, a stále za dostupné ceny,“ hovorí Margaréta Saktorová.  

V Dánsku vláda podporuje vývojárov, vedcov a inovátorov. “Svetové farmaceutické firmy tu vytvorili najväčšie laboratória a do vedy a výskumu dávajú naozaj veľké investície. Zakladajú si na inováciách, nových receptúrach, účinných látkach a kvalite svojich výrobkov,” s obdivom hovorí Margaréta.

🛒  [Kvalitná kozmetika Beauté Pacifique účinne bojuje proti biologickým prejavom starnutia pokožky - kliknite tu]

Pred takmer dvoma rokmi získala licenciu a priniesla na Slovensko dánsku kozmetickú značku s francúzskym názvom Beauté Pacifique, ktorú Dáni považujú za svoj poklad. Patrí do skupiny „cosmoceuticals“ na úrovni dermatologických prípravkov s medicínskym zložením.

“Domáci výrobný kozmetický a farmaceutický priemysel napreduje. V Dánsku získava táto značka pravidelne prvenstvá, používajú ju členovia kráľovskej rodiny, známe modelky a ženy a muži všetkých vekových kategórii. Dánske ženy málo navštevujú medicínske kliniky, venujú sa radšej prevencii samé doma. Značku Beauté Pacifique nájdu vo viac ako 750 lekárňach, parfumériách, moderných drogériách aj dermatologických klinikách. Dáni podporujú domácich výrobcov, oceňujú kvalitu a najviac osobný prístup dermatologických poradkýň v lekárňach a parfumériách,” vysvetľuje. 

🛒  [Regeneračný očný krém proti vráskam si môžete kúpiť tu - kliknite]

Značka sa rozrastá. Dnes ju nájdete vo viac ako 40 krajinách sveta, kde si prípravky Beauté Pacifique získali nevídanú popularitu a teraz už aj na českom a slovenskom trhu. 

“Vďaka unikátnemu zariadeniu (len 2 kusy na Slovensku) - medicínskemu sonografu DermaScan, odborným konzultáciám s poradkyňami, individuálnemu prístupu a na mieru šitej starostlivosti o pleť sú organizované Dni krásy s Beauté Pacifique v lekárňach a salónoch mimoriadne obľúbené,“ vysvetľuje brand manažérka značky Eva Markušová, ktorá spolu so svojim teamom razí rovnakú filozofiu aj u nás. 

“Vďaka sonografickým snímkam vieme dokázať zlepšenie stavu pleti s reálnym dôkazom – porovnanie sonografickej snímky pred a po pravidelnom používaní prípravkov Beauté Pacifique,” dodáva Eva.  

Pri kozmetike nesledujeme zloženie

Pri výbere pleťovej a telovej starostlivosti si Slovenky a Slováci málokedy čítajú zloženie, ale vidíme rastúcu tendenciu, že si dajú radi poradiť. Reklama a usmiata modelka stále silne ovplyvňuje výber.

“U nás je to stále často o tom, že zbadáte krém, kde je napísané kyselina hyaluronová, zaujme vás obal, značka, osloví reklama a kúpite si prípravok so slovami vyskúšam. Ak patríte medzi šťastlivcov s normálnou a zdravou kožou veľmi málo z nás sa venujeme zloženiu a ingredienciám kozmetiky,” vysvetľuje Margaréta.  Ak pacient trpí kožnými nedokonalosťami alebo vážnejšími chorobami, je odkázaný na odbornú radu dermatoveneorológa. Aj keď liečbu začnete, najdôležitejšia je domáca a pravidelná starostlivosť.  

Ideálny trojuholník zdravej a krásnej pleti je: odborná diagnostika u doktora, pravidelná mesačná starostlivosť u skúsenej kozmetičky a každodenná rutina s kvalitnými prípravkami.   

Aktívne zložky v pleti: 

Skvalén a moderná forma vitamínu A

Margaréta vysvetľuje, že všetky krémy Beauté Pacifique obsahujú skvalén tzv. „prenášač“ aktívnych zložiek.  „Skvalén je olej, ktorý je pleti vlastný a je dôležitou súčasťou lipidového systému. Do pokožky sa vstrebáva veľmi dobre. Nanometrické kvapôčky skvalénu slúžia ako „distribútor“ vitamínu A a ostatných v oleji rozpustných aktívnych zložiek. Mladá a zdravá pokožka disponuje vysokým obsahom skvalénu ale jeho hladina klesá s pribúdajúcim vekom. Skvalén sa výborne vstrebáva do pokožky a to najmä ak ide o pokožku poškodenú slnkom alebo vekom. Nedostatok skvalénu v pokožke spôsobuje jej predčasné starnutie, pokožka je suchá a stráca pružnosť. Časti tela so suchou pokožkou ako ruky, lakte, kolená atď. sa vďaka skvalénu opäť stávajú hebkými,” hovorí Margaréta.  

Krémy tiež obsahujú modernú formu vitamínu A – fotostabilné estery vitamínu A, ktoré sú potrebné na regeneráciu a omladenie pokožky. “Vitamín A je dlhodobo najobľúbenejšou zložkou starostlivosti o pleť vhodný na boj proti vráskam, regeneráciu pleti a tiež pri liečbe akné.”

Kozmetika a vek

Margaréta dodáva, že vyberať si krémy podľa vekovej kategórie nestačí. “Biologický vek nemá taký zásadný vplyv na stav pleti. „My v Beauté Pacifique nerozdeľujeme produktové línie podľa čísla, ale podľa aktuálnych potrieb pleti a stavu pleti. Sú mladšie ženy s problémovou pleťou, ktoré riešia napríklad kožný zápal a sú staršie ženy, ktoré majú naopak zdravú pleť, len mierne  poškodenú vekom a slnkom. Podľa aktuálneho stavu pleti odporúčame aj produkty,” dopĺňa. 

🛒  [Kvalitný denný krém na suchú pleť, ktorá trpí mestským smogom a stresom - kliknite tu]

Kozmetika je podľa nej veľmi intímna záležitosť, ale aj tak si málo o nej študujeme. “Hodiny dokážeme hovoriť o jedle, koreninách, olejoch, ingredienciách, ktoré si tak starostlivo vyberáme, zháňame a dopĺňame delikátne po kúskoch do tela, ale o kozmetike? Veru je to menej, hoci ju tiež dávame na seba a „do seba“. Koža je najväčším orgánom tela s najväčšou plochou a nie všetci jej venujú dostatočnú starostlivosť. A keď take sa venujem len tvári alebo viditeľným častiam kože. Som rada, že aspoň tej detskej kozmetike venujeme dôraz," hovorí Margaréta.

"Mali by sme sa zaujímať o spôsob výroby, typ zložiek, spôsobe spracovania. Som rada, že Beauté Pacifique používa zloženie a nano-technologické spracovanie z prírodných rastlinných a ovocných výťažkov, vhodné pre vegánov, bez silikónov, škodlivých ropných derivátov, bez parfumácie a alergénov, bez škodlivých konzervantov a taktiež sú zapojené nové enviromentálne vhodnejšie výrobné procesy a plastové obaly. Fakt, že sa netestujú výrobky na zvieratách je samozrejmosťou. Testovacím panelom sú samotný zamestnanci," dodáva s úprimným obdivom a hrdosťou Margaréta Saktorová. 

Minimalizmus aj v kozmetike

Dánsky minimalizmu, racionalita, šetrnosť,  ktorý sa prejavuje nielen v ich životnom štýle, ale aj pri nákupe kozmetiky je inšpiráciou. “U nás je stále veľa žien nakupujúcich viac lacných, často neúčinných prípravkov akoby si vyhliadli a zaobstarali jeden kvalitný. Vhodnou aplikáciou a v ekonomickom väčšom balení produkt vystačí ďaleko dlhšie, aj štyri mesiace,” sa zamýšľa. S dánskou kozmetikou sa tak snaží na Slovensko priniesť aj zmenu myslenia. Minimalizmus je o tom ako neplytvať zdrojmi a netvoriť toľko zbytočného odpadu.

“Platiť by to určite malo aj pre každodenné hygienické potreby a kozmetiku. Buďme viac uvedomelý a doprajme si viac!” motivačne dodáva Margaréta.