LONDÝN, BRATISLAVA. Fanúšikovia kráľovskej rodiny a novinári, ktorí niekoľko dní čakali na narodenie druhého potomka pre londýnskom nemocnicou St. Mary, sa dočkali. Vojvodkyňa Kate porodila princeznú, Kensigtonský palác zatiaľ oznámil len toľko, že dievčatko je zdravé, má 3,7 kilogramov a členovia kráľovskej rodiny sú zo správy nadšení. Najmladšia členka kráľovskej rodiny je v poradí štvrtou v rade následníkov na trón.

Malý princ George tak má sestru, ako sa bude volať, ešte verejnosť nevie. Na meno prvého potomka princa Williama a Kate sa čakalo dva dni.

Stávkové kancelárie predpovedajú, že malá princezná sa bude volať Alice, Elizabeth, Charlotte alebo Victoria.

 

 

Briti žijú len tým

„Británia to veľmi prežíva, BBC vysiela všetko v priamom prenose, ľudia sa tešia, ako to pomôže kráľovskej rodine a všetci špekulujú ako sa malá bude volať. Je na svete pár hodín a už je to najznámejšie dieťa sveta,“ hovorí Slovenka Zuzana, ktorá v Londýne pracuje s handicapovanými ľuďmi.

Princ William pri pôrode bol, tak ako pri prvom. Prvorodený George sa narodil po 11 hodinách, dievčatko prišlo na svet po troch hodinách.

 

George ako osemmesačný

Vojvodkyňa Kate bola v posledných týždňoch pre pôrodom veľmi aktívna na verejnosti, zatiaľ sa nevie ako rýchlo sa dvojnásobná mama vráti k oficiálnym povinnostiam. Malého princa Georgea vzala na prvú oficiálnu návštevu na Nový Zéland, keď mal osem mesiacov a ešte nevedel chodiť. George tak tromfol aj svojho otca, princa Williama, ktorý s mamou, princeznou Dianou a otcom princom Charlesom navštívil krajinu v roku 1983 ako deväťmesačné dieťa.

 

 

 

 

 

Prečítajte si aj Vojvodkyňa Kate sa už na verejnosti neukáže. Chystá sa na pôrod.