Svetové investičné mince bývajú venované silným národným symbolom a ani zlatá minca Orol, ktorá je prvou razbou svojho druhu určenou na slovenský trh, nie je výnimkou!

Prvá rýdzo slovenská investičná minca Českej mincovne je na svete! Jablonecká mincovňa slovenského Orla razí nielen v zlate, ale aj v striebre.

Investičná minca - slovenský orol

Reverznej strane investičnej mince kraľuje orol skalný, ktorý je pánom Tatier, a v pozadí za ním sa týči veľkolepý horský vrchol Kriváň. Averzná strana je potom pokrytá ornamentmi čičmianskeho vzoru, ktorý je unikátnym doplnkom slovenskej ľudovej architektúry.

Investičnú mincu, ktorá je tým najlepším prostriedkom na uloženie peňazí, a pritom nesie symboliku krajiny, v ktorej sa razí, majú mnohé krajiny sveta i Európy. Po Viedenských filharmonikoch, javorovom liste, austrálskom klokanovi, čínskej pande či americkom orlovi je tu už celé tri roky Český lev. A teraz sa do tejto výnimočnej spoločnosti pridal aj slovenský orol.

Foto - Česká mincovňa

„Bullion coin" je príležitosťou, ako uložiť peniaze do fyzickej podoby - do drahého kovu s prestížnym umeleckým stvárnením. Investujte rozumne, štýlovo a bez DPH! „V našej ponuke nájdete varianty zlatej investičnej mince Orol vo väčšej či menšej hmotnosti. To vám umožní jednoducho regulovať, koľko finančných prostriedkov uložíte do drahého kovu," poznamenala hovorkyňa mincovne Lenka Klimentová.

Investujte so silným partnerom

Česká mincovňa má s výrobou investičných mincí – tzv. bullioncoins – bohaté skúsenosti. Od roku 2017 totiž razí zlaté a strieborné mince Český lev, ktoré si obľúbili investori nielen v Českej republike a na Slovensku, ale tiež v Maďarsku, Nemecku, Číne, Hongkongu, Južnej Kórei, Kanade či Spojených štátoch amerických. Do svojej ponuky si ich vyžiadal rovnako najväčší online distribútor drahých kovov na svete.

Oslovila vás minca Orol a radi by ste ju mali vo svojej zbierke alebo dávate prednosť celej ponuke našich investičných mincí, z ktorých si vyberiete tú pravú pre seba? Vďaka nášmu eshopu si môžete prezrieť všetky mince, ktoré vás upútajú, prečítať si k nim zaujímavé informácie a jednoducho nakupovať a zvyšovať hodnotu vašej zbierky.