Súd sa priklonil na stranu herca Johnyho Deppa. Najsledovanejší súdny proces sa skončil. Súd zároveň čiastočne uznal protisťažnosť Amber Heardovej, ktorá sa týkala vyjadrenia Deppovho právnika. Depp jej musí zaplatiť 2 milióny dolárov. 

„Prostredníctvom médií na mňa boli uvalené nepravdivé, veľmi závažné a kriminálne obvinenia, čo spustilo nekonečný príval nenávistného obsahu. To všetko malo vplyv na môj život aj kariéru. Dnes mi porota vrátila život,“ zareagoval na rozsudok herec Johnny Depp.

Johnny Depp vyhral, Heardová je vinná

Sedemčlenná porota v stredu rozhodla , že herečka Amber Heardová (36) je vinná z ohovárania jej bývalého manžela a za výroky o domácom násilí jej uložila zaplatiť odškodné v celkovej výške 15 miliónov dolárov. Potvrdila, že Heardová ho poškodila zámerne a vypovedala o ňom skutočnosti, ktoré neboli pravdivé.

„Sklamanie, ktoré dnes cítim, sa nedá popísať slovami. Trhá mi srdce, že ani hora dôkazov nestačila na to, aby som sa postavila neprimeranej moci a vplyvu môjho bývalého manžela,“ uviedla vo vyhlásení Heardová napríklad pre CNN.

„Ešte viac som sklamaná z toho, čo tento verdikt znamená pre ostatné ženy. Je to krok späť. Vracia čas do doby, kedy žena, ktorá verejne prehovorila, mohla byť zahanbená a ponížená. Johnnyho právnikom sa evidentne podarilo prinútiť porotu, aby ignorovala dôkazy, ktoré boli také preukázateľné,“ uviedla herečka.

Heardová a domáce násilie

Jadrom sporu bol štyri roky starý komentár publikovaný denníkom The Washington Post, v ktorom sa Heardová označila za "verejne známu tvár domáceho násilia". Depp v ňom nie je menovaný, podľa jeho právnikov však vyjadrenie vyznievalo jasne, pretože obvinenia zo strany americkej herečky už boli verejnosti známe.

Počas súdneho procesu právnici Johnnyho Deppa vykresľovali jeho bývalú manželku ako manipulatívnu intrigánku, ktorá mu chce zničiť kariéru, tím Amber Heardovej zase Deppa predstavil ako násilníka závislého od alkoholu a drog. Depp od bývalej manželky žiadal 50 miliónov dolárov. Tá odpovedala protižalobou a žiadosťou o 100 miliónov dolárov. Prečítajte si viac v tomto článku.

Johnny Depp a Amber Heardová sa prvýkrát stretli na natáčaní filmu Rumový denník v roku 2011. Pár začal následne oficiálne randiť, v roku 2015 sa zosobášili. Len 15 mesiacov po svadbe však dvojica oznámila rozchod. Heardová požiadala o rozvod a súdny zákaz priblíženia s tým, že Depp ju fyzicky a psychicky zneužíval. Ten všetky tvrdenia poprel.

V roku 2016 vydali Depp a Heardová spoločné vyhlásenie. Hoci bol ich vzťah intenzívny a občas nestabilný, nikdy v ňom nechýbala láska, tvrdili v ňom.

Johnny Depp už súd prehral

Známy herec a predstaviteľ ikonického kapitána Jacka Sparrowa už podobný proces prehral. V roku 2020 sa v Británii súdil s vydavateľstvom The Sun kvôli článku, v ktorom noviny označili herca za násilníka. Zatiaľ čo Depp vyhlásil, že tvrdenia bulvárneho denníka sú nepravdivé, právnici novín predložili ako dôkaz fotografie Heardovej. Sú na nich jasne vidieť modriny na tvári herečky, ktoré mal údajne spôsobiť práve Depp.

Najvyšší súd rozhodol v prospech vydavateľstva. Americké pokračovanie drámy bývalých partnerov sa líši od úvodného dejstva v Británii. Verejnosť má povolený vstup do súdnej siene a vypočutia naživo sledujú milióny divákov. Výsledok súdneho procesu závisí od toho, či sa podarí Deppovi vykresliť bývalú manželku ako manipulátorku alebo či Heardová presvedčí porotu opisom herca ako domáceho násilníka. Predpokladá sa, že proces potrvá minimálne šesť týždňov.