Keď ich pred dvoma mesiacmi záchranári zázrakom našli, boli deti podvyživené, na tele mali niekoľko zranení a uhryznutí. V džungli prežili neuveriteľných 40 dní úplne samé, keďže pri nehode zahynuli pilot a ich matka. Veľký podiel mala na tom ich najstaršia sestra 13-ročná Lesly, ktorá sa stala hrdinkou amazonského zázraku.

Zneužíval Lesly nevlastný otec?

Dnes sa zdá, že to možno nebolo to najhoršie, čím si v živote deti a hlavne Lesly prešli. Kolumbijská prokuratúra potvrdila, že v piatok zatkli Manuela Ranoqua a obvinili ho z pohlavného zneužívania svojej staršej nevlastnej dcéry Lesly. Zneužívať ju mal od jej desiatich rokov.

Ranoqua je biologickým otcom dvoch detí -  Cristin (1) a Tien (4) a nevlastný otec dvoch satrších dievčat Soleiny (10) a Lesly (14). Deti strávili mesiac v nemocnici, keď sa začal spor o to, kto sa o ne bude starať - starí rodičia z matkinej strany alebo otec dvoch najmladších detí.

Dedo z matkinej strany, Narciso Mucutuy, obvinil Ranoqua, že bil ich mamu Magdalenu Mucutuyovú. Ten priznal, že mali v rodine problémy, ale skôpr verbálne. “Fyzicky len veľmi málo, pretože sme sa bili skôr slovne,” povedal.

Boj o starostlivosť o deti

Sexuálne zneužívanie svojej nevlastnej dcéry rázne poprel. Počas šiestich rokov, čo žil s ich mamou Magdalénou, sa k dvom starším dievčatám správal ako k svojim dcéram. „Dal som im vzdelanie a jedlo. Toto je finančný boj medzi rodinami," povedal.

Lesly, Soleina, Tien a Cristin havarovali v divočine 1. mája. Boli s matkou na ceste k otcovi, ktorý povedal, že utiekol pred hrozbami ozbrojenej zločineckej skupiny. Pri havárii zomrela matka detí, pilot a domorodý vodca.