Sedával na stoličke v poradovej miestnosti, s kolenom pod bradou a rukou si na prst natáčal kučeru. Zakladajúci šéfredaktor denníka SME Karol Ježík mi už ako študentke opakoval, že keď píšem články, mám myslieť aj na čitateľa v Hornej Maríkovej. Aby to cítil, že vyberáme témy i spôsob, akým mu informácie podáme.

Pred necelým rokom, keď sme založili web Ženy v meste, sme na čitateľa, presnejšie na čitateľku v Hornej Maríkovej mysleli v redakcii ešte intenzívnejšie. Na rozdiel od veľkého denníka si na našom portáli môžeme a chceme dovoliť byť osobnejší. Chceme naše čitateľky, zvlášť čitateľov, spoznať osobne. Chceme vedieť kto sú, odkiaľ sú, čo robia a čo by robiť chceli. Čo sa im už podarilo a čo ešte nie, ako rozmýšľajú, aké majú plány, čo ich hnevá a čo teší.

Preto sme založili Klub Žien v meste. Preto sme sa s nimi stretli v Košiciach i v Bratislave a prežili nečakane osobné rozhovory o nich i o nás. Mysleli sme na nich, keď sme im posielali lístky na výstavy, na koncerty, či balili pre nich knihy. Osobne im doručovali poukážky do cestovnej kancelárie alebo odovzdávali pred Vianocami koláčiky, ktoré vyhrali v súťaži a my sme sa báli, či by cestu poštou vydržali. Prežívali sme telefonát výherkyni, ktorá získala na víkend Mercedes a ukázalo sa, že je to naša skalná čitateľka. Mysleli sme na nich, keď sme im písali, čo si myslia o témach, ktoré pripravujeme a zahrnuli do nich ich skúsenosti a názory. Spoznávali sme ich dôkladnejšie, keď sme ich spomedzi členiek Klubu vybrali do našej zmenárne a rozpovedali ich príbeh. Urobili sme pre nich workshop Žena ako značka. 

Za necelý rok mnohé poznáme po mene, poznáme ich príbehy, vieme, ktorým článkom dávajú like, ktoré zdieľajú. Z niektorých sú skvelé blogerky, dokonca máme našu osobnú  audioblogerku.

Nie je toho málo, čo sme stihli, ale chceme pre naše členky urobiť ešte viac. Chystáme zaujímavú diskusiu, kampaň i celkom špeciálny projekt pre ženy. Všetko to chce úsilie, energiu i peniaze. Preto od 1. februára spoplatňujeme členstvo v Klube  Žien v meste. Bude jednorázové a jeho výšku si môžete vybrať z troch súm.

Bude to investícia do kvality webového portálu, ktorý myslí na svoje ženy, či o nich píše alebo pre nich s firmami dohaduje zľavy a výhody. Nikto si to nezaslúži viac ako naše čitateľky v meste i na dedine. I v Hornej Maríkovej. 

 

Prečítajte si aj Emócie do roku 2016