Budúcnosť vo sci-fi filmoch zo šesťdesiatych rokov minulého storočia vyzerala zaujímavo. Súčasnosť ju však hravo prekonáva. Už to nie sú len hračky pre technologických nadšencov, či drahé zariadenia pre pár vyvolených a Jamesa Bonda. Ženy takto šetria čas a svoju domácnosť môžu v mnohých smeroch ovládať aj na diaľku.  

Domáce spotrebiče, čo šetria čas

Inteligentné spotrebiče sú teraz dostupné každému. Aj odborníci sa zhodujú, že sme len na začiatku éry múdrych zariadení pre domácnosť. Znamenajú menej rutinných činností v domácnosti, za to viac času pre seba a rodinu. Ich ovládanie rozhodne nie je jadrová fyzika. Už nepotrebujete nijaké komplikované zariadenia a samostatnú izbu na ich uskladnenie.

Mať doma robotický vysávač, alebo čističku vzduchu, či elektrickú zubnú kefku s rôznymi režimami čistenia už nie je nijaký luxus. Technológie v domácnosti idú dopredu obrovskými krokmi. A hlavne vyzerajú krásne, a šetria čas a energiu, ktoré využijete na oddych a príjemný relax. 


Robotický vysávač.  Foto - AENO

Inovatívne produkty a férové ceny prináša celkom nová značka na slovenskom trhu - AENO. “Plánujeme neúnavne rozširovať náš sortiment a zavádzať najnovšie inovácie do nových produktov, v minimalistickom dizajne a v ekologickom balení,” uvádza spoločnosť. Heslo je jasné: Menej času pri domácich prácach a viac času pri veciach, ktoré máte naozaj radi.

Polievkovar či ručný naparovač  

Pridajte si svoje nové smart AENO spotrebiče do aplikácie v mobile a nastavte si denné rutiny:  Čistička vzduchu sa sama zapne, ak je vonku veterné (a teda prašné) počasie, na čo sa zapne aj robotický vysávač, ktorý sa po vysávaní či vytretí celého bytu vráti do základnej stanice. Tá z neho do vrecka vysaje to, čo po byte nazbieral a vydrží jej to až 40 dní. 

V automatickom polievkovari sa na Vami stanovený čas dovarí a rozmixuje chutná tekvicová polievka.

Čo takto pridať do priehradky parného mopu pár kvapiek aromatického oleja a naplniť domácnosť svojou obľúbenou vôňou? Bez problémov. 

Parný mop. Foto - AENO

A ručný naparovač, vďaka ktorému už oblečenie nebude pokrčené? Nepotrebujete nijakú žehliacu dosku a naparujte všetko potrebné v akomkoľvek smere.

Súčasťou technológie vysávača či čističky vzduchu je aj ultrafialové svetlo, ktorý zabíja baktérie, plesne a huby. A vďaka laserovému systému Lidar robotický vysávač a mop v jednom nezablúdi, zmapuje a povysáva každý kút v domácnosti.

Ovládajte domáce spotrebiče cez jednu appku

A to všetko ovládané jedinou appkou v mobilnom telefóne s vlastným režimom pre každého člena domácnosti. Chcete si pozrieť aktuálnu teplotu vody v rýchlovarnej kanvici alebo si nastaviť teplotu, na akú sa má voda zohriať? Váš telefón to so zariadeniami AENO hravo zvládne.

Domáci stolný mixér si vďaka automatickému programu počká na váš príchod, aby ste mali svoje obľúbené smoothie dokonale čerstvé. Dokonca vám pripravenú zeleninu či ovocie alebo uvarí polievku.

A čo zubná kefka zo sortimentu starostlivosti o telo, na ktorej si jediným dotykom nastavíte správny režim šetrný voči vášmu úsmevu. 

Mixér na varenie.  Foto - AENO

Varenie vo vákuu

Špecialitou spoločnosti AENO je aj varenie sous-vide. Ide o techniku prípravy jedla, pri ktorej sa mäso, ryby, zelenina či ovocie pripravuje vákuovo zabalené pri nízkej a pevne stanovenej teplote až 96 hodín. Pochádza z Francúzska a rozvíja sa od sedemdesiatych rokov, v preklade to znamená varenie vo vákuu. 

Jedlo si vďaka tomu zachová vitamíny, je dokonale šťavnaté. Ide o výborný spôsob na prípravu diétnych a vegetariánskych jedál.

A čo naopak príprava steaku? Prepečený presne podľa vášho gusta? Pripravený s malým množstvom oleja alebo úplne bez neho? Je pripravený! Zoscanujte si QR kód na grile pre najaktuálnejšie recepty. A gril potom jednoducho vyčistíte pod tečúcou vodou alebo v umývačke riadu vďaka odnímateľným platniam.

Stále obľúbenejšie sú aj Smart čističky vzduchu, čo samé monitorujú kvalitu vzduchu a fungujú úplne autonómne. Ich špeciálny filter vás v domácnosti zbaví až 99,95 percenta peľu, plesní, prachu, baktérií, dymu, smogu a iných škodlivín a vydrží až 6 mesiacov bez výmeny. Pre človeka bezpečný lúč ultrafialového svetla dodatočne zabíja baktérie, ničí plesne a huby. 

Prenechajte starostlivosť o domácnosť, jedlo, či Váš úsmev spotrebičom AENO!  Užite si teraz svoj čas naplno bez námahy a starostí.