BRATISLAVA. Bývalý poslanec a podpredseda výboru pre ľudské práva za vládnu stranu SMER Vladimír Jánoš netýral svoju manželku. Rozhodol o tom okresný súd v Prievidzi. Podľa súdu išlo len o priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátorka proti nemu na mieste podala sťažnosť. 

Manželka ani dcéra podľa súdu netrpeli znakmi týranej ženy a Jánoš im nespôsobil žiadne fyzické zranenia.

Exposlanca obžalovali zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Skutku sa mal podľa prokuratúry dopustiť na svojej exmanželke a maloletej dcére, a to od roku 2003 do februára 2015. Vladimír Jánoš svoju vinu počas celého procesu odmietal.

 

 

Jánoš mal podľa obžaloby svoju manželku fyzicky týrať, vyhrážal sa jej pištoľou a vyháňal ju z ich bytu v Prievidzi. Na telefonickej nahrávke medzi Jánošom a jeho manželkou Ivetou boli vulgárne nadávky, hrozby a urážky. Vulgárne sa mal správať aj k maloletej dcére. Podľa denníka SME mu za to hrozilo sedem až 15 rokov väzenia.

Prvé trestné oznámenie pre domáce násilie podala manželka Vladimíra Jánoša už v roku 2005. Naposledy to bolo v marci 2015, keď poslanca SMER-u zatkla polícia. Vtedy sa vzdal svojho poslaneckého mandátu a funkcie okresného šéfa Smeru.

 

Prečítajte si aj  Týraným ženám pomôže bezplatná linka, ktorá funguje nepretržite