Greta Thunbergová, aktivistka, životopis, prejav, knihy

Aktivistka Greta Thunbergová, životopis, prejavy, klíma. Aktivistka Greta Thunbergová začala v auguste 2018 štrajkovať pred svojou školu v Štokholme, odvtedy je známa po celom svete a načúvajú jej aj politici.

Greta Thunbergová, aktivistka, životopis, prejav, knihy. Švédska aktivistka od augusta 2018 štrajkuje za ochranu klímy. 

Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová začala pravidelne demonštrovať za ochranu klímy pred švédskym parlamentom. Prvý školský štrajk urobila v auguste 2018. To mala 16 rokov. Odvtedy sa stala známou na celom svete. 

Greta Thunbergová, aktivistka, životopis, prejav, knihy

Stretáva sa s politikmi a nabáda ich, aby urobili viac v boji proti klimatickej zmene. Mala už príhovory na stretnutiach venovaných klimatickým zmenám od Švajčiarska až po New York, pričom naposledy predniesla prejav na klimatickej konferencii OSN v španielskom Madride a na zhromaždení v Turíne v Taliansku.

V decembri ju časopis Time vyhlásil za osobnosť roka 2019 za jej úlohu pri vzniku celosvetového hnutia, ktoré priťahuje pozornosť  na klimatické zmeny. Greta Thunbergová inšpirovala mladých ľudí na celom svete k vlne protestov známych ako "Piatky za budúcnosť". Niekoľko štrajkov zažilo aj Slovensko.

V marci 2019 bola Greta Thunbergová (3.1.2003) nominovaná na Nobelovu cenu za mier. 

 

Greta Thunberg sk

Greta Thunberg instagram

Greta Thunberg aktivistka