Európania už niekoľko mesiacov hľadajú spôsoby ako zvládnuť tohtoročnú zimu tak, aby predišli vysokým účtom za kúrenie. Rekordné predaje elektrických vyhrievacích prikrývok a elektrických ohrievačov, ktorý sa prejavuje vo viacerých európskych krajinách naznačuje, čo sa tento artikel stane pravdepodobne hitom zimy a tohtoročných Vianoc.

Vyhrievacie deky sú hitom

Britský výrobca vyhrievacích elektrických spotrebičov Lakeland informoval, že už teraz predal 13-krát viac elektrických prikrývok ako za celý rok 2021. Okrem ich nespochybniteľnej energetickej úspore, sú vyhrievacie deky najmä výborným spoločníkom, ktoré navodia príjemný relax a teplo domova, ktoré sa dostaví okamžite, nech ste kdekoľvek.

5 dôvodov, prečo je vyhrievacia deka hitom tejto zimy a Vianoc

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, elektrická vyhrievacia deka bude pravdepodobne kraľovať medzi najobľúbenejšími vianočnými darčekmi. Tu je päť dôvodov:

1. Zahreje a ušetrí náklady za kúrenie

Elektrická vyhrievacia deka je ideálnym spoločník na chladné zimné večery alebo v prípade, keď je človek chorý a je veľmi dôležité, aby zostal v teple. Rovnako v období, keď mnohí ľudia hľadajú spôsoby ako ušetriť počas zimy bez toho, aby museli mrznúť. Jednou z možností je znížiť kúrenie o jeden-dva stupne a tepelný komfort si doplniť výhrevnou elektrickou dekou, ktorej energetická spotreba je menej nákladná.

2. Dlhodobá využiteľnosť

Na rozdiel od mnohých iných vianočných darčekov, ktoré spravia iba úvodný wow efekt a využívajú sa sporadicky, vyhrievacej deky sa tento problém netýka. Každý, kto si raz zvykne na príjemné teplo počas dlhých chladných zimných večerov, ju bude využívať dlhodobo. A nielen počas vykurovacej sezóny. Po odpojení kábla ju využijete aj ako klasickú deku, ktorá sa hodí aj počas chladnejších letných dní.  

3. Vhodná pre každého

Maximálna univerzálnosť využitia znamená, že ako darček sa bude hodiť pre partnerov, priateľov, deti aj starých rodičov. Menší rozmer pre jednu posteľ ocení študent na internáte, či starý rodič pri televízore, väčšie rozmery zakryjú aj dve dospelé osoby počas spania. Niektoré modely ponúkajú aj možnosť nastavenia rozdielnej teploty v rámci jednej prikrývky, čiže každý si nastaví tú svoju polovicu podľa svojej chuti.

4. Cenovo dostupná a primeraná

Prikrývky nájdete pre každý rozpočet. V ponuke výrobcov sú lacnejšie varianty, ktoré začínajú pri sume 20 eur, ale aj luxusné, extra pohodlné verzie z kvalitných materiálov do 100 eur.

5. Darček, ktorý stelesňuje láskavosť a starostlivosť o najbližších

Darovať pocit tepla, pohodlia a útulného domova je voľbou, ktorá rozhodne poteší každého.