Má 2900 veršov, vďaka čomu je už viac ako 170 rokov najdlhšou ľúbostnou básňou na svete. Báseň Marína napísal v zime v roku 1844 napísal romantický spisovateľ Andrej Sládkovič a je považovaná za vrchol jeho básnickej tvorby.

Legendárnu báseň spojili nedávno s unikátnym nápadom - poéziu prepojili s kávou.

Marína&Sládkovič - káva s poéziou

“S nápadom na vytvorenie tejto rady káv nás oslovil pán Igor Brossmann, zakladateľ  Banky Lásky v Banskej Štiavnici. Ten si všimol našu kávu na výstave EXPO v Dubaji a prišiel s nápadom na vytvorenie unikátneho radu káv. Káva rovnako ako Marína so Sládkovičom majú alebo mali istý pomer. V prípade kávy je to pomer arabiky a robusty,” hovorí pre Ženy v meste Erik Kiss obchodný riaditeľ Cafepoint.

Vysvetľuje, že Marína je reprezentovaná kávou arabica, ktorá je jemná, sladká, prekvapujúca, tajomná a svojou chuťou dokáže očariť vaše zmysli tak, ako očarila Sládkoviča.

“Sládkoviča zase najlepšie vystihuje robusta. Tá je výrazná, horká a v podstate veľmi dobre opisuje muža. Ak sa všetko správne zmieša, tak tento pomer prinesie ľuďom do života veľa lásky,” hovorí Erik Kiss.

Foto - Cafepoint

A v čom je káva Marína&Sládkovič jedinečná a originálna? Časť veršu z básne Marína je vygravírovaná priamo na kávové zrnko vo vnútri kávy, čím vznikol svetový unikát - prvá káva so skutočným obsahom poézie. Zrnko v káve neprehliadnete, pretože je zabalené samostatne. Zrnko si môžete odložiť alebo ho rozpustiť a vychutnať si ho v rannej šálke.

“Napríklad zrnko s veršom - Bohyňa moja, krásy kráľovná (verš 893), viete využiť pre svoju milovanú a dať jej tak najavo, čo k nej cítite. Svoje pocity môžete priamo rozpustiť v šálke kávy,” vysvetľuje Erik Kiss.

4 zmesi unikátnej kávy

Káva Bohyňa obsahuje len zrná 100% arabiky zo štyroch krajín. V tejto káve dominuje jemnosť a sviežosť výberovej arabiky, ktorá sa v šálke vyznačuje intenzívnou arómou, plným telom a chuťou čokolády, karamelu a pražených mandlí. Táto káva je stredne tmavo pražená a vhodná na prípravu espressa, alebo mliečnych nápojov ako cappuccino alebo caffé latte.

Káva Vzlietnime pozostáva z výberových kávových odrôd v pomere 80% arabiky a 20% robusty. V šálke sa vyznačuje intenzívnou arómou, plným telom, so sladkými tónmi medu, marcipánu a čokolády. Táto káva je stredne tmavo pražená a vhodná na prípravu espressa, alebo mliečnych nápojov ako cappuccino alebo caffé latte.

V káve je zrnko s veršom „Vzlietnime na krídlach lásky“ (verš 1630).

Káva Ľúbosť pozostáva z výberových kávových odrôd v pomere 70% arabiky a 30% robusty. V šálke sa vyznačuje intenzívnou arómou, plným sirupovým telom, s tónmi kakaa, čokolády a pražených lieskových orieškov. Táto káva je stredne tmavo pražená a vhodná na prípravu espressa, alebo mliečnych nápojov ako cappuccino alebo caffé latte.

Vo vnútri nájdete zrnko s veršom „Ľúbosť chce večnosť“ (verš 1368).

Foto - Cafepoint

A najintenzívnejšou zo zmesí je káva Milenci, v ktorej vo vyrovnanom pomere nájdete sladkosť aj horkosť, nehu aj silu rovnako ako vo vášnivom vzťahu. Pražená zrnková káva Marína&Sládkovič - Milenci, pozostáva z výberových kávových odrôd v pomere 50% arabiky a 50% robusty. V šálke sa vyznačuje intenzívnou arómou, plným sirupovým telom, so sladkými tónmi lesného medu, kakaa a v dochuti možno cítiť tabakové listy. Táto káva je stredne tmavo pražená a vhodná na prípravu espressa, alebo mliečnych nápojov ako cappuccino alebo caffé latte.

V káve je zrnko s veršom: „Milenci sa pevno objali, okrem lásky nič necítili“ (verš 2491).

Unikátna káva Marína&Sládkovič spojená s poéziou je na trhu viac ako rok. “Boli sme veľmi milo prekvapení ako naši zákazníci tento produkt prijali. Ono sa to nezdá, ale stálo nás to naozaj veľa času a úsilia vyladiť tento produkt tak, ako ho ponúkame dnes. Sme radi, že naše myšlienky si zákazníci osvojili a pre Marínu & Sládkoviča sa vracajú opakovane. Nakoniec sme museli pridať do ponuky aj kilovú hmotnostnú alternatívu, lebo si to ľudia žiadali,” bilancuje Erik Kiss.