Andrej Kiska rozdelil svoj septembrový plat rodinám siedmich opatrovateliek a vodiča, ktorí zahynuli pri autonehode pri Prievidzi. Ženy v meste o tom informovala prezidentská kancelária.

„Zostalo po nich 12 opustených detí, z toho šesť maloletých. Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo. Rozhodol som sa, že rodinám siedmich opatrovateliek a vodiča, ktorí zahynuli pri autonehode pri Prievidzi, venujem prezidentský plat. Každá z rodín dostane 600 eur.

Zatiaľ sa z prezidentského platu rozdalo viac ako dvestotisíc eur rodinám, ktoré skutočne potrebovali pomoc.

Viem, žiadne peniaze nedokážu vrátiť milované manželky, matky, priateľky. Ale nech je to aspoň symbolická pomoc pre rodiny tých, ktorí sa starali o druhých, keď to potrebovali.

Mnohí ľudia sa ocitnú v núdzi z príčin, za ktoré nemôžu. Príčiny sú rôzne - choroba, nešťastie.... Slovensko, žiaľ, nie je sociálnym štátom. Chýbajú nám systémové nástroje na riešenie situácie ľudí, ktorí v živote klesli často na dno. Chýbajú nám systémové riešenia napríklad aj pre starých ľudí - našich rodičov a starých rodičov. A pritom úroveň spoločnosti sa hodnotí podľa toho, ako sa dokážeme postarať o tých najslabších.

Snažím sa pomáhať, nastoľujem témy pred zodpovednými ministrami, kladiem otázky a vyžadujem odpovede.“