Módna dizajnérka odporúča klobúky k outfitom na bežný deň, športovým i tým elegantným. „Klobúk motivuje nastajlovať sa a preto v ňom určite budete vyzerať nevšedne,“ vysvetluje Katka Žgančíková. Toto leto letia hlavne veľké klobúky. 

 

 

Dnešná móda siaha tiež do 60. rokov. Najnovšie používaným materiálom je kokosové vlákno, ktoré vyzerá ako jemná sieťka. „Fascinujú ma aj historické kusy, ktoré sú inšpiráciou pre ploché klobúky, ktoré sú doplnené šálmi alebo stužkami“ hovorí  Žgančíková.

 

 

 

Odvážnym doplnkom leta nie sú len klobúky, ale aj pestré  šperky z dielne módnej dizajnérky Evy Vokounovej. Tento rok sú pre ňu inšpiráciou hlavne draky a vlky.

 

 

„Novinkou sú ručné zdobenia 24-karátovým zlatom, je to najstaršia technika,“ vysvetľuje dizajnérka, ktorá ponúka nielen náhrdelníky, náramky, či kravaty pre mužov, ale aj unikátne šperky - záušnice. 

 

 

Odvaha nás zaujala tiež v kombinácii oblečenia, vo voľnom a tvorivom prekračovaní hraníc tendenčného vnímania módneho „pasuje – nepasuje, ladí – neladí“. Príkladom nech budú šľapky k saku s kravatou v oblečení pre mužov, kde celok doplňuje klobúk.

 

 

 

Dôležité sú nielen doplnky, ale aj materiál. Zvlášť, keď ide o deti. „V móde pre deti je najdôležitejší prírodný materiál, lebo v inom sa deti nebudú cítiť dobre“ vysvetľovala módna dizajnérka Blažena Ostrovská, ktorá stojí za kolekciou pre najmladších. Ukázala viac ako len prírodné materiály. Upútala nás farebná potlač, s ktorou sa návrhárka pohrala a vytvorila tak zaujímavé kúsky pre malých a veľkých.  

 

 

Podporiť tri mladé slovenské dizajnérky prišla aj moderátorka a vizážistka Lenka Šóošová, ktorá je v siedmom mesiaci tehotenstva. 

 

 

 

Prečítajte si aj Tri módne dizajnérky dala dokopy odvaha. Tvoria made in Trnava