V kolekcii žena Nomad  sú strohé línie, typické pre značku Terre alte, precízne vytvarované, aby garantovali dnešný komfort, na ktorý je súčasný klient zvyknutý. Ak máme čo najlepšie interpretovať dušu ženy Nomad, boli použité tradičné vlákniny ako je vlna Merino a cashmere s biologickými vlnami od jedného z najlepších dodávateľov v Európe. Je tu použitá stará technika Aguliato. Je to technika, pri ktorej sa spracuje viac tkanín v jednej látke niekoľkými vpichmi. Prvá fabrika, ktorá začala používať túto prastarú techniku sa datuje v roku 1860 v Abruzzo.

 

 

V kolekcií sa stretneme často s prvkami, ktoré boli vyrobené ručne, taktiež starým nástrojom ako je trojzubec alebo môžeme pomenovať aj ako vidlička. Duša ženy Terre alte sa prezentuje v dvoch skupinách.

V prvej je to už v ikonickej sýto čiernej farbe, kde je pridaná sivá olovená a dymová farba zimného neba. Osviežená metalickou výšivkou dosiahnutou práve vďaka technike Aguliato.

 

 

V druhej skupine dominuje oranžová ako oranžový zobák husy. Je to žiarivá teplá farba, ktorá symbolizuje teplé srdce zimy, zohrieva ženu Terre alte, ktorá je schopná byť vášnivá aj v chladných podmienkach kdekoľvek.. Povedľa tejto úžasnej kolekcie plnej ručnej práce a dominantnou technikou predstavuje aj malú líniu modelov vyhradenej na povznesenie ženskosti dnešnej ženy.

 

 

Sú to čisté mäkké línie, ľahko zvýrazňujúce ženské krivky. Možno sa vám to zdá byť protichodné so ženou Nomad, ale v skutočnosti ani súčasná Kočovníčka, ktorá je stále na cestách sa nevzdáva svojej ženskosti . Žena Terre alte je vždy atraktívna.

 

 

Prečítajte si aj Kombinézu alebo ak chcete overal musíte mať v šatníku