Tento originálny výrok, alebo mikro báseň, som si prečítala na obliečkach, ktoré vyrábajú mladí dizajnéri vo Fashion Recycling Lab a jej autorom je Šimon Ondruš. Vďaka nemu si môžete kúpiť mnohé poetické obliečky na vankúš a váš život sa zmení, lebo budete mať na básňach ustlané. Táto báseň ma zaujala preto, lebo je o mne. Mám krátke nohy. A mnoho iných nedostatkov, o ktoré sa s Vami teraz podelím.

Začalo to dobre mienenými radami od kamarátok a od rodinných príslušníkov. Táto dĺžka sukne ti skracuje nohy. Tieto nohavice ti opticky rozširujú nohy. S tvojou výškou žiadne balerínky! Tenisky s tvojimi krátkymi nohami? Dopadlo to tak, že ešte aj papuče som mala na opätku!

Pravdou je, že moje nohy sú naozaj krátke. Keď idem s niekým v aute a sedím vzadu, dotyčný sa ma spýta, či mám dosť miesta na nohy, vždy vybuchnem do smiechu. Začala som čítať množstvo dobre mienených rád, v módnych časopisoch ako si opticky predĺžiť nohy. V ideálnom prípade by som mala celý život stráviť v 20 cm opätkoch, úzkych tmavých nohaviciach alebo sukni a nosiť zvislé pruhy. Čiže vyzerať ako zebra a chodiť ako pštros.

Kamarátky a spolužiačky sú niekedy studnicou "dobrých rád", ktoré vám zničia sebavedomie na pár rokov. Vďaka nim som dlho nenosila nielen tenisky a baleríny, ale ani dlhé sukne a široké nohavice. V jednej knižke som sa dočítala, že aj spevák skupiny U2 má komplex zo svojich krátkych nôh. Bono má krátke nohy a ja som si to nikdy nevšimla? Asi aj jemu to niekto v mladosti pripomínal, preto si teraz dáva šiť na mieru topánky na platforme.

Tento rok som si povedala, že kašlem na módne časopisy a blogy a budem si svoje krátke nohy užívať. Nie som dokonalá, mnohé veci na mne by už potrebovali vylepšiť. Ale keďže neplánujem operáciu v Číne, kde vám predĺžia nohy o 10 cm veľmi bolestivou metódou, zostávajú mi opätky alebo sa skamarátiť s nohami.

Vek prináša zo sebou aj schopnosť povedať: "Kašlem na to." Mám tenisky. Troje. Aj baleríny, aj dlhú sukňu a široké nohavice. Užívam si prúžky. Nielen tie zvislé. Je mi dobre, lebo moje telo je zdravé. Nemá alergie ani choroby, neužíva lieky a slúži mi stále dobre. Nohy ma nosia a ja sa nesiem. Robím malé krôčky ale aj s nimi sa dajú prekonávať veľké prekážky a objavovať nádherné diaľky. Nôžky moje krátke, ďakujem vám a neste ma ešte veľa rokov.

 

Prečítajte si aj Neviditeľné ženy

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

podporte nás a vyhrajte

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.