Už pár rokov sme svetovou raritou. Pochod za práva LGBTI+ menšiny sprevádza u nás pochod chromíkovej úderky (Hrdí na rodinu). Takzvaný pochod za tradičnú rodinu. Teda otec a matka.

Chromíkovci “pochodujú” za niečo, čo je úplne bežné, tradičné rodiny majú svoje práva zakotvené v ústave. Jeden by si povedal, načo sa v takom teple vláčia do ulíc, keď to všetko majú? No preto, lebo chromíkovci majú pocit, že tú ich rodinu to LGBTI+ nejako šialene ohrozuje.

Na čo je pochod Hrdí na rodinu?

Keď sa v Amerike konali protesty “Black lifes matter”, tiež sa našlo pár poplašených tajtrlíkov, ktorí zjapali…”a čo biele životy?” Týmto sa slušne, možno aj menej slušne vysvetlilo, že biele deti sa môžu vracať večer domov bez strachu, že ich zabije policajt….boli za debilov a stiahli chvosty. Lebo o tom väčšinou protesty a pochody sú. Upozorňujú na veci, ktoré nefungujú alebo veci, ktoré si žiadajú zmenu.

Čo chcú zmeniť chromíkovci? Všetci vieme, na čo slúži Pride. Je to moment, keď všetci tí, ktorí sú iní, vyjdú do ulíc a hrdo sa prihlásia k svojej orientácii a kde je to treba, ako u nás, pripomenú, že v ľudských právach zaostávame za opicami. Lebo tak ako môže predseda parlamentu prefackať ženu, môže šialený mladík len tak z plezíru zastreliť dvoch “teplošov” a pre našu spoločnosť to stále nie je dostačujúci signál na to, aby sme vytiahli hlavu z piesku.

Zaujímalo by ma, či vo všetkých tých rodinách, ktoré pochodovali, prídu rodičia domov, napíšu s deťmi úlohy, hrajú sa s nimi…obidvaja. Zaujímalo by ma, či sa im ich deti neboja zdôveriť so svojimi problémami a oni ich pochopia a pomôžu im zorientovať sa v živote. Hoci, ako asi môžu pripraviť na život svojich potomkov ľudia, ktorých mentalita uviazla v hlbokom stredoveku? Ale to je len moja myšlienka.

Pride a LGBTI+ nikoho neohrozujú

Každopádne, LGBTI+ neohrozuje tradičné rodiny. Nijako sa ich netýka. Nejde tu predsa o to, že keď sa u nás uzákonia práva pre LGBTI+, musia sa tie práva odobrať heterosexuálom. Žiadnemu hetero páriku nebude zamietnutá žiadosť o sobáš, lebo sa môže sobášiť aj LGBTI+ komunita.

Žiadne dievča nebude menej dievčaťom, keď sa uzná, že ním môže byť aj dievča, ktoré sa narodilo v chlapčenskom tele. Celá táto fraška s cieľom rozoštvať spoločnosť a vzbudiť strach z neznámeho, už začína byť trošku nudná.

V prvom rade by som rada vedela aspoň o jednom manželstve, ktoré sa rozpadlo kvôli tomu, že mestom pochodujú muži v šatách. Nie, teraz nemyslím farárov počas procesií, ktorí sa mestami a dedinami prechádzajú v šatách, ale tých mladých dúhových.

Strašne rada by som tiež vedela, kde na rebríčku dôležitosti a dôstojnosti sa u chromíkovcov nachádzajú rodiny iba s jedným rodičom. Skrátka také, ktoré už rozbili skutočné hrozby rodín. Alkoholizmus, domáce násilie, gamblerstvo a zanedbávanie partnerky/partnera a detí. Nemusíme ísť až do takého extrému.

Čo rodiny, kde jeden rodič umrel? Sú to vôbec ešte rodiny? Ako sa k tomu stavia skupina ľudí s transparentom “rodina je len matka+otec+dieťa”? Ako zareagujú, keď okolo nich bude prechádzať slobodná matka s dieťaťom? Vynadajú jej tiež, že je úchylná a chorá a mala by sa ísť liečiť? Zaujímalo by ma, či muž, ktorému zomrela žena je tiež pre nich niečo nenormálne…veď to nie je otec+mama=pomáhaj nám pán boh.

Už niekoľko desiatok rokov sa pohybujem v LGBTI+ komunite a neuveríte, nikdy, ale že naozaj nikdy som medzi nimi nestretla človeka, ktorý by neprišiel z tradičnej rodiny. Každý z nich má matku aj otca. Každého z nich vychovali, aby sa stal dobrým a hodnotným človekom.

Vyzerá to, že podľa tejto pokryteckej sebranky zlyhal každý jeden z týchto rodičov. Možno je to niečo iné, čo spôsobuje, že sa heterosexuálom rodia LGBTI+ deti. Neviem, či je to to, že otec v siedmej triede obchytkával spolužiačky napriek ich kriku, alebo to, že mama už nebola panna, keď sa vydávala.

Trepem kraviny, viem, ale keď nám je jasné, že sa LGBTI+ komunita rodí v tradičných rodinách a vylúčime všetky tie vyššie spomenuté kraviny, vyjde nám z toho len to, že za to nikto nemôže. Každý sa nejako narodíme a tak ako je nezmysel niekoho odsudzovať za to, že je ryšavý, albín alebo má iba jednu ruku, nemá zmysel odsudzovať niekoho, kto má rád rovnaké pohlavie.

My sa tu dnes nebavíme o bezuzdných orgiách, promiskuite a povrchných vzťahoch, ktoré obetujeme pre nové vzrušenie. My sa tu bavíme o láske. Láske dvoch ľudí, ktorí si navzájom chcú dať svet. Podporujú sa a robia sa navzájom lepšími. Keď sú takí šťastní, že to chcú vykričať do sveta….my môžeme, oni nie!

Rodina má byť láska, rodina má byť útočisko, bezpečný prístav. A je úplne jedno, koľko je tam mužov, koľko žien a v akom sú pomere.

O tom by mohol byt chromíkovský pochod…to by sa tam ale potom nezmestila tá horkosť a nenávisť, ktorá ho každý rok zahaľuje…