Bol to jeden z prvých článkov na našom webe. Písali sme o tom, že na verejnosti nepočuť prvú dámu ani manželku premiéra a že nám chýbajú aktívne ženy po boku politikov, ktoré by otvárali ženské témy a spoločenské diskusie. Bol to jeden z prvých článkov, pretože manželky po boku politikov, podnikateľov či športovcov neberieme ako prívesky. Podporujeme ich aktivity, aby vyšli z tieňa svojich slávnych partnerov. Dávame si zvlášť pozor, aby sme nepísali len o manželka herca Juraja Kemku, ale aj o aktivistke Adriane Kemkovej.

Manželka nášho najslávnejšieho cyklistu nám odmietla poskytnúť rozhovor, lebo mala pocit, že otázky, ktoré sme jej poslali, sme jej kládli len ako manželke slávneho športovca a nezaujímali sa o jej život, hlavne o jej rodinné podnikanie. Také rozhovory na Ženách v meste nerobíme. Aktívne ženy podporujeme bez ohľadu na to, aké priezvisko nosia. V prípade slávnych žien, ktoré na komunikáciu s médiami majú dokonca špecialistov nás len prekvapí neprofesionalita, s akou sa pozornosti dožadujú.

Rešpekt si ženy, o ktorých píšeme, nevybudovali tým, že druhým prikazovali, čo si o nich majú myslieť. Ani tým, že novinárom a novinárkam podsúvajú, čo by o nich mali písať. Rešpekt a uznanie získali múdrosťou, skúsenosťami, zmyslom pre spravodlivosť, zásadovými postojmi.

Alebo pokorou, akú sme zažili u manželky zosnulého hokejistu s číslom 38. Keď sme ju oslovili do kampane na podporu nášho portálu, odpovedala nám, že okrem toho, že sa vydala za slávneho hokejistu ešte nedosiahla nič, čím by inšpirovala iné ženy a preto chce teraz študovať a vzdelávať sa. Hoci sme presvedčené, že motivovala mnoho žien, jej rozhodnutie sme rešpektovali. Lebo jej odmietnutie o nej povedalo viac ako články, ktoré sme o jej pohnutom osude uverejnili na našom webe.       

 

Prečítajte si aj Ako sa bavia ženy

 

Keďže sme dostali viacero rovnakých žiadostí, uverejňujeme otázky, ktoré sme poslali Kataríne Saganovej, aby si mohli naše čitateľky samé urobiť obraz:

 

 1. Je cyklistika mužský svet? Ženy sa tam objavujú až ako fanúšičky?

 

 1. Máte to podľa vás ako manželka Petra Sagana v živote ľahšie, ako ťažšie?

 

 1. Vy v cyklistike fungujete ako partnerka, ale aj ako marketingová manažérka. Čo je zložitejšie?

 

 1. Ako presne fungujete pracovne?

 

 1. Peťov marketing a komunikácia s fanúšikmi sú veľmi dobre vedené a určite zvyšujú jeho popularitu. Kto má túto komunikáciu na starosti?

 

 1. Baví vás cyklistika? Váš otec bol futbalista, vy ste hrávali tenis.

 

 1. Ako sledujete preteky? Chcete, aby vyhral alebo aby to hlavne bolo bez zranení?

 

 1. . Vyštudovali ste financie, bankovníctvo, investovanie a manažment, študovali ste na Slovensku i v zahraničí, v Austrálii ste pracovali v banke s akciami.  Využívate dnes svoje vzdelanie?

 

 1. Čo vlastne robíte pracovne, čomu sa venujete?

 

 1.  Neunavuje vás občas byť manželka Petra Sagana a nie napríklad finančná radšej manažérka Katarína Smolková?

 

 1.  Hnevá vás, keď vás médiá opisujú hlavne ako bývalú finalistku Miss Universe SR, hoci ste viac času ako súťaži krásy venovala štúdiu?

 

 1.  Máte čas sama na seba a svoje záujmy?

 

 1. V roku 2013 sa musel Peter Sagan ospravedlniť belgickej hosteske, ktorú chytil za zadok pri odovzdávaní cien. To bolo jedna z mála situácii, keď médiá Sagana kritizovali a to sexistické gesto. Ako ste to vnímali vy ako jeho partnerka a ako žena?

 

 1. Už asi len v cyklistike a vo Formuli 1 vidíme ako pri vyhlasovaní cien víťazov bozkávajú sexi ženy, najlepšie z jednej strany blondína, z druhej bruneta. Ako vnímate túto tradíciu? Nepodporuje to zastarané videnie športu, kde sú silní chlapi a príťažlivé ženy v minisukniach?

 

 1. Možno by ceny mohli odovzdávať nádejní mladí cyklisti či športovkyne...

 

 1. Keď ste urobili s manželom pieseň Pomádu, boli aj takí, ktorí vás kritizovali, že ste zneužili popularitu na reklamu rodinnej firmy. Čo ste si o tomto názore mysleli?

 

 1.  Čo vás vie ako manželku mimoriadne populárneho športovca vytočiť najviac?