Bývalá manželka Mariana Kotlebu Frederika obvinila krajne pravicového politika a šéfa Ľudovej strany Naše Slovensko, že jej vzal syna. Informáciu priniesol Denník N.

Marian Kotleba a Frederika Kotlebová 

Frederika, ktorá žije s novým partnerom, synom a dcérou v Egypte tvrdí, že Kotleba ich prišiel navštíviť. So synom bol v hoteli od 4. apríla, potom jej 5-ročného syna bez súhlasu zobral a odletel s ním na Slovensko. Nevedel mu v tom zabrániť ani zastupiteľský úrad.

Prečítajte si

„Odlietajú dnes v noci, už som urobila všetko a nikto ich nevie zastaviť,“ povedala matka včera podľa Denníka N. Matka nebránila, aby sa otec stretol so synom, ktorého nevidel pol roka. O tom, že sa chystajú odletieť sa náhodou dozvedela od syna, s ktorým sa spojila.

Podľa denníka Nový čas Kotleba včera priletel na letisko do Viedne aj so svojím synom. Sprevádzal ich člen strany Peter Krupa.

Marian Kotleba a syn

Marian Kotleba sa s Frederikou oženil v roku 2014, mala vtedy 18 rokov. Vzťah s ňou mal od jej 16-tich rokov. Po dvoch rokoch od svadby sa im narodil syn Ľudovít, potom však prišla kríza. Frederika Kotlebová nakoniec podala žiadosť o rozvod. Dnes žije v Egypte s novým partnerom a majú spolu dcéru.

Sám Kotleba bol v októbri 2020 odsúdený na štyri roky a štyri mesiace väzenia za propagáciu fašizmu. Rozhodol o tom špecializovaný trestný súd, čaká sa ešte na rozhodnutie Najvyššieho súdu. Ak by Najvyšší súd potvrdil rozsudok, Kotleba by podľa Denníka N prišiel o slobodu aj o poslanecký mandát.